Ministerstwo Sportu dofinansuje pilski stadion?

25.02.2021   Autor: Michał Kępiński
1062---117
Od kilku tygodni trwają starania o pozyskanie środków na przebudowę stadionu żużlowego w Pile. Miałby tu powstać nowy tor, pełnowymiarowe boisko piłkarskie, trybuny i oświetlenie. Nadzieją na realizację planów jest dofinansowanie z Ministerstwa Sportu.

Modernizacja stadionu przy ulicy Bydgoskiej miałaby pochłonąć 10 mln złotych. Miasto chce pokryć połowę kosztów, a brakujące środki pozyskać w Ministerstwie Sportu. W tym celu prezydent Piły spotkał się z parlamentarzystami Zjednoczonej Prawicy. Pojawiła się szansa skorzystania z programu „Sportowa Polska”.

– Tutaj szanse byłyby bardzo duże i myślę, że nie byłoby problemu, ale też staram się rozumieć, że miastu zależy na tym, aby to dofinansowanie było na wyższym poziomie no i jest też problem taki, że nie ma projektu, nie ma pozwolenia na budowę, na razie są przede wszystkim te prospekty - mówi Marcin Porzucek, poseł na Sejm RP, Prawo i Sprawiedliwość. 

Zdaniem władz miasta kwota dofinansowania wyniosłaby około 1,5 mln złotych, a to zdecydowanie za mało by przeprowadzić inwestycje. Pojawił się więc pomysł by przebudowę stadionu wpisać do inwestycji strategicznych. We wtorek z inicjatywy posła Porzucka w Ministerstwie Sportu rozmowy na ten temat prowadzili wiceprezydent Piły i dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

– W ciągu dwóch, trzech tygodni będziemy chcieli otrzymać certyfikaty poparcia od federacji żużlowej i PZNP-u, potem przyjdzie czas na opracowanie wstępnej koncepcji projektowo-budowlanej i złożymy ten wniosek i on zostanie wstępnie rozpatrzony - tłumaczy Dariusz Kubicki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. 

Wola i chęć współpracy więc jest. Czy będzie też zgoda ministerstwa? To okaże się za kilka tygodni. Miasto podczas sesji zabezpieczyło w budżecie 130 tys. złotych na przygotowanie dokumentacji przebudowy stadionu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group