Asta Video Fest

TobiFM - internetowe radio Tobiasza

19.02.2021   Autor: Magdalena Lach
1070---112
Internetowe radio TobiFM - założył je i prowadzi Tobiasz Carewicz z Blękwitu pod Złotowem. 29-latek z niepełnosprawością każdego dnia udowadnia sobie i innym, że marzenia się spełniają. 

Mikrofon – nieodzowny atrybut radiowca - to przed nim Tobiasz Carewicz spędza całe wieczory. Rozmawia z ludźmi i prowadzi audycje muzyczne. Studiem radiowym dla chorującego na dziecięce porażenie mózgowe Tobiasza jest jego pokój.

- Mój główny zamysł był taki, żeby dzielić się muzyką, która jest bliska mojemu sercu, bo chciałem pokazać swoją pasję i zamiłowanie do muzyki - opowiada Tobiasz Carewicz, prezenter radiowy. 

Tobiasz porusza się na wózku. Mieszka z mamą. Mimo barier udaje mu się spełniać marzenia.Jego rozmówcy to często osoby znane w całej Polsce: od muzyków , aktorów dziennikarzy, przez polityków po lokalnych samorządowców i aktywistów. Jego gośćmi byli m.in. z Jurek Owsiak, Anna Dymna, Robert Biedroń, czy Anna Maria Wesołowska.
- Mnie interesuje człowiek. Mnie interesuje człowiek i to, co ma do powiedzenia. A nie z jakiej partii się wywodzi, albo z jakiej telewizji - zapewnia Tobiasz Carewicz.

Internetowe Radio TobiFM 


Tobiasz nadaje „na żywo” 3 razy w tygodniu od czterech lat. W życiu i w prowadzeniu radia pomaga mu mama, która jak mówi: Skupiła się na możliwościach, a nie na ograniczeniach syna. 

- Moja świadomość, która mi pozwoliła nie odlatywać w jakieś iluzje typu: może będzie chodził. Przyjęłam do wiadomości pewnie fakty. To mi pozwoliło skupić się zupełnie na czymś innym - zapewnia Wioletta Carewicz, mama Tobiasza. 

Prezenter radiowy oprócz prowadzenia radia, opowiada o swoim życiu i doświadczeniach w mediach społecznościowych. Pokazuje świat, który jak sam podkreśla: z perspektywy wózka inwalidzkiego jest równie piękny i ciekawy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group