Mandaty za składowanie odpadów przy Wawelskiej

16.02.2021   Autor: Redakcja
379---27
Składowisko odpadów przy ul. Wawelskiej w Pile, choć legalne – łamało prawo. Odpady były źle składowane, a miejsce było niewystarczająco zabezpieczone. Śmieci wysypywały się poza obręb wyznaczonej działki. Urzędnicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska nałożyli na firmę kary. O sytuacji poinformował ich pilski aktywista.

- Finał tej sprawy pokazuje, że presja ma sens. Warto walczyć o dobro mieszkańców i środowiska naturalnego, mimo licznych nieprzyjemności. Właściciel firmy posprzątał odpady, które znajdowały się poza jego działką. Jest także zobowiązany do usunięcia wszystkich pozostałych naruszeń - mówi Grzesiek Marciniak Jr, aktywista społeczny. 
W grudniu ubiegłego roku Grzegorz Marciniak poinformował urzędników i media o hałdzie odpadów, która wysypywała się przez ogrodzenie firmy przy Wawelskiej w Pile. WIOŚ przeprowadził tam kontrolę. Okazało się, że firma wszystkie zgody pozwalające na przetwarzanie śmieci, ale jednocześnie narusza przepisy o gospodarce odpadami.

Urzędnicy inspektoratu ukarali mandatami osobę odpowiedzialną za ten stan rzeczy. Poza tym wszczęli postępowania administracyjne. Niewykluczone, że na firmę zostaną nałożone kolejne kary pieniężne. Inspektorzy zobowiązali też właściciela do usunięcia wszelkich nieprawidłowości.

fot. Grzegorz Marciniak Jr 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group