Takiej zimy w naszym regionie nie było od lat

09.02.2021   Autor: Michał Kępiński
1241---251
Takiej zimy w naszym regionie nie było od lat. Padający śnieg, temperatury spadające do -20 stopni, oblodzone drogi i chodniki dają nam się mocno we znaki. Na co powinniśmy zwrócić uwagę i jakie są sprawdzone sposoby na przetrwanie zimy?

Temperatura spadła do około -10 stopni, pada śnieg i silnie wieje. To jednak dopiero początek. Prognoza pogody na najbliższe dni robi wrażenie.

Prawdopodobieństwo pojawienia się mrozów -20 w przyszłym tygodniu jest bardzo duże, zima w tej chwili wygląda na to, że zostanie z nami minimum do 20 lutego, a może nawet do końca miesiąca - informuje synoptyk Marek Brzeziński. 

Wszystko za sprawą skandynawskiego wyżu. Ten może przynieść spadek temperatury do nawet -30 stopni. Jak sobie poradzić w tak mroźne dni?

- Jedyną taką metodą sprawdzoną to się dobrze ubrać, dobre mieć buty. Ciepło się ubrać tylko nic więcej - mówią pilanie. 

Alkohol jednak nie jest wskazany. Daje tylko chwilowe uczucie rozgrzania. Na zimne dni polecane jest za to złote mleko z miodem i …

Przede wszystkim dużą ilość kurkumy oraz pieprzu, czyli to są takie nasze trzy główne składniki. Piperyna zawarta w pieprzy wpływa w ten sposób, że zwiększa nam wchłanianie zawartej w kurkumie kurkuminy, która ma bardzo silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne - wyjaśnia dietetyczka Kinga Polowa. 
Na mroźne dni polecane są również ciepłe napoje z dodatkiem cynamonu, kardamonu i imbiru. Mają one działanie nie tylko rozgrzewające, ale także przeciwzapalne.Zima tradycyjnie zaskoczyła też drogowców. W wielu miejscach śnieg zalega na ulicach. Jak w takich warunkach bezpiecznie dojechać do celu?

Przede wszystkim opony zimowe to jest raz, dwa zachować jeszcze większą ostrożność na drogach, szybciej reagować. Dobrze dla kursantów, że w takiej pogodzie też się trochę nauczą jeździć, bo wtedy nie ma zdziwienia jak się zmieni pora roku - mówi Katarzyna Rybak, instruktor nauki jazdy. 

Są też plusy mroźnej i śnieżnej zimy. To świetne warunki do uprawiania sportów zimowych, o ile ma się to szczęście i udało się w poprzednim sezonie kupić sanki.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group