Asta Video Fest

Kina i teatry będą otwarte. Restauracje i siłownie nie

05.02.2021   Autor: Redakcja
861---89
Od 12 lutego otwarte kina, teatry i opery, oraz miejsca do uprawiania sportu na zewnątrz, czyli m.in. stoki, a nawet baseny (ale nie aquaparki)- zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. 

To poluzowanie obostrzeń na razie będzie obowiązywało przez dwa tygodnie. Hotele mogą mieć jedynie połowę obłożenia, podobnie jak kina czy teatry. W tych ostatnich trzeba będzie mieć maseczki na twarzach, zabroniona jest też konsumpcja. 

- Niestety restauracje i siłownie nadal pozostaną zamknięte. Stoimy przed dylematem, nie możemy pozwolić na całościowe zamknięcie gospodarki. Dlatego luzujemy obostrzenia stopniowo. Polska ma jedno z najniższych wskaźników bezrobocia, nie możemy sobie pozwolić na zapaść - przekonuje premier Mateusz Morawiecki. 

Luzowanie kolejnych obostrzeń premier uzależnia od szczepień przeciwko koronawirusowi.
- Szybkość przeprowadzania szczepień, to będzie determinanta do luzowania obostrzeń, a to w jakim tempie będziemy szczepić zależy od dostawców, moglibyśmy szczepić 10 razy szybciej, ale nie ma szczepionek - dodawał Morawiecki. 

Ryzyko transmisji koronawirusa jest duże, ale to od ludzi zależy jakie będą dalsze działania rządu. 

- To mały kroczek w powrocie do normalności. Musimy jeszcze przez kilka, kilkanaście tygodni wytrzymać - dodaje premier. 

Jeśli przez te dwa tygodnie liczba zakażeń wzrośnie, to minister zdrowia będzie rekomendował ponowne ich zamknięcie. 

fot. Twitter Kancelarii Premiera 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group