40-latek znęcał się nad matką. Policjanci wyrzucili go z domu

03.02.2021   Autor: Redakcja
704---513
40-latek z Chodzieży zatrzymany za znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna dostał nakaz opuszczenia mieszkania. Policjanci po raz pierwszy skorzystali z nowych kompetencji policji wprowadzonych ustawą o przemocy w rodzinie. 

Nowa ustawa antyprzemocowa weszła w życie 30 listopada ubiegłego roku. Pozwala ona w trybie natychmiastowym nakazać osobie stosującej przemoc w rodzinie opuścić mieszkanie, a także zakazać zbliżania się do niego. Z tych uprawnień skorzystali już chodziescy funkcjonariusze. 

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o kobiecie stojącej na balkonie, która krzyczy i wzywa pomocy. Kiedy policjanci ustalili, że istnieje podejrzenie stosowania przemocy przez syna kobiety, podjęli decyzję o natychmiastowej izolacji agresora. 40-latka z uwagi na stan nietrzeźwości umieszczono w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Wydano także nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania. Zgodnie z przepisami, mężczyzna nie może powrócić do miejsca zamieszkania przez 14 dni - relacjonuje Karolina Smardz-Dymek, rzecznik prasowy chodzieskiej policji. 
Dwa dni później agresor zlekceważył nakaz. Policjanci zatrzymali go w miejscu zamieszkania. Decyzją Sądu Rejonowego w Chodzieży mężczyzna najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie. Dodatkowo odpowie za złamanie nakazu, za co grozi areszt, ograniczenie wolności lub grzywna.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group