14 mln zł na wsparcie przedsiębiorców i bezrobotnych

30.01.2021   Autor: Artur Maras
627---91
Powiatowy Urząd Pracy w Pile ma pieniądze na wsparcie przedsiębiorców i aktywizację bezrobotnych. Blisko 14 milionów złotych zostanie przeznaczone m. in. lokalnym firmom, które spełnią określone kryteria i zawnioskują o te środki.

Powiat pilski pozyskał o 2 mln złotych więcej niż przed rokiem na projekty związane z rynkiem pracy. Łącznie to niemal 14 milionów złotych. Zadania będzie realizował Powiatowy Urząd Pracy. Niemal 4 mln złotych z pozyskanych środków to pieniądze na wsparcie przedsiębiorców w ramach walki z gospodarczymi skutkami pandemii koronariwusa.

- Blisko 9 mln złotych jest przeznaczone na aktywizację zawodową osób bezrobotnych. Dotyczy ona takich instrumentów jak staże szkolenia, dotacje na podjęcia działalności gospodarczej czy refundacje kosztów wyposażenia stanowisk pracy - wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski
Stopa bezrobocia w powiecie pilskim utrzymuje się aktualnie na poziomie 5,5%. Na koniec 2020 roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Pile zarejestrowanych było 2 931 bezrobotnych. Więcej o 582 osoby niż rok wcześniej. PUP dzięki różnym programom chce zaktywizować niemal 1200 osób.

- Na utworzenie stanowiska pracy w tym roku przeznaczamy 27 tys. zł na jedno stanowisko. Tyle maksymalna kwota wynosi. Natomiast na dotacje jest 27 tysięcy - tłumaczy Ewa Dorna, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Pile

Dla osób po 30 roku życia. Dla tych po 20 roku życia maksymalna kwota dotacji wynosi 20 tys. zł. W razie jakichkolwiek pytań należy kontaktować się z Powiatowym Urzędem Pracy w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group