"Przyroda Piły" - unikatowa monografia jest już dostępna

22.01.2021   Autor: Artur Maras
659---160
Ukazała się monografia przyrodnicza Piły. Ponad 500-stronicowa publikacja opisuje faunę i florę miasta. Jest to jedna z nielicznych tego typu publikacji w kraju.

- Dotyczy geografii, bioróżnorodności i historii w aspekcie oczywiście przyrodniczym. Książka została napisana przez 19 autorów. Część z tych osób to są pracownicy naukowi. Co ciekawe dokonaliśmy kwerendy literatury więc ptaki opisywane są w tej książce, podsumowanie jest od początku XX wieku, dokładnie od roku 1913 - mówi współautor książki Artur Stanilewicz, z Pilskiego Klubu Przyrodników. 

Od tego czasu zaobserwowano w mieście ponad 200 gatunków ptaków. Ale nie tylko te informacje znalazły się w książce. Można w niej znaleźć dane dotyczące owadów, czy roślin. W książce zamieszczono także ponad 500 kolorowych fotografii. Tekst książki "Przyroda Piły" powstał w 2012 roku, a w 2020 został zaktualizowany, wzbogacony o nowe ilustracje i zredagowany.
 

Publikację pod redakcją Rafała Ruty wsparło miasto. Nie można jej nigdzie kupić. Niektóre egzemplarze trafiły już do szkół i na uczelnie oraz zainteresowanych jednostek. Pilskie Koło Klubu Przyrodników ma jeszcze kilkadziesiąt książek do rozdania. W tej sprawie wystarczy napisać do nich maila, lub wylicytować na WOŚP

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group