Powstała książka o Olterze - genialnym perkusiście z Piły

17.01.2021   Autor: AK
---41
W tym roku, w styczniu minęło 20 lat od śmierci Jacka Oltera – genialnego perkusisty związanego z muzyką jazzową i yassową. Współpracownik m.in. Tymona Tymańskiego, Leszka Możdżera czy Jana Ptaszyna Wróblewskiego pochodził z Piły. Właśnie ukazała się książka pt. „Był taki chłopak… Pamięci Jacka Oltera”. Autorką książki jest jego siostra – Katarzyna.  
 
- Uważam, że każdy w Pile, w Polsce powinien się dowiedzieć, że ktoś taki był. W tej książce nie opisuję fantastycznego muzyka, który tak wiele osiągnął. Opisuję nasze przygody, nasze dzieciństwo i tę całą resztę wspaniałą, którą mieliśmy i też tę nie wspaniałą. Przede wszystkim jakim jest fantastycznym bratem - mówi Katarzyna Olter, fotografka, autorka książki i siostra Jacka Oltera.
Rodzeństwo wychowywało się na Dworcu Celnym w Pile. Ich dzieciństwo nie było łatwe, ale wsparciem dla nich była matka. Jacek Olter ukończył szkołę muzyczną w Pile, a później uczył się w Gdańsku. Tam rozpoczął swoją przygodę z yassem. Grał w takich zespołach jak Miłość, czy Łoskot. Uznawany był za jednego z najlepszych perkusistów jazzowych w kraju. Cierpiał na chorobę maniakalno-depresyjną, która popchnęła go do samobójczej śmierci. Gdyby żył to w najbliższy wtorek obchodziłby 49 urodziny. Właśnie tego dnia  autorka książki spotka się z czytelnikami w pilskiej bibliotece. Spotkanie autorskie będzie można obejrzeć o godz. 18.00 na Facebooku biblioteki.
 
fot. archiwum rodzinne Katarzyny Olter 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group