Asta Video Fest

Ruszyła zbiórka oraz licytacje na rzecz 6-letniego Wiktora

14.01.2021   Autor: Redakcja
1249---628
"Gramy dla Wiktorka" - to kolejna akcja pomocowa spółki Tarpil w Pile. 5 czerwca na pilskim targowisku odbędzie się finał akcji, ale już teraz można wesprzeć rehabilitację chłopca. 

6-letni Wiktor Cerajewski z Piły, podopieczny fundacji Złotowianka, wymaga kosztownej i długofalowej rehabilitacji. Na Facebooku Razem możemy więcej - Pomagamy Wiktorkowi rozpoczęły się licytacje darów na rzecz chłopca. Każdy kto zechce wesprzeć dziecko w walce o zdrowie może wystawiać tam rzeczy do wylicytowania. 

Chłopiec ma zdiagnozowany rzadki zespół genetyczny Rubinsteina-Taybiego. Ma problemy z przełykaniem, przez pierwsze trzy lata życia był karmiony sondą. W 2017 roku przeszedł operację mózgu. Wiktor ma wiele wad wrodzonych: mikrocefalia, specyficzny wygląd twarzy, szerokie kciuki i paluchy, opóźnienie wzrostu, brak prawej nerki, niepełnosprawność intelektualną, niepełnosprawność ruchową, nie mówi, ma autyzm oraz zaburzenia zachowania.

- Pomimo tego co przeszedł Wiktor „Nasz Mały Zwycięzca” się nie poddaje, walczy bardzo dzielnie każdego dnia, jest wesołym energicznym chłopcem z wyraźnym poważnym ogólnym opóźnieniem rozwojowym, nie potrafi usiąść ani stać w miejscu dłużej niż 5 minut jest hipermobilny, biega jednak „własnymi ścieżkami, często ucieka dlatego musi być asekurowany i pilnowany. W domu ma problem z koordynacją ruchową i równowagą i dlatego musi nosić kask, ma podwyższony próg wrażliwości na ból. Obecnie Wiktorek komunikuje się z nami za pomocą gestów - napisali rodzice chłopca na stronie zbiórki. 
6-latek potrzebuje wielospecjalistycznej opieki m.in. pediatrycznej, genetycznej, gastroenterologicznej, kardiologicznej, neurologicznej, urologicznej, okulistycznej, logopedycznej, rehabilitacyjnej, dietetycznej, nefrologicznej, ortopedycznej psychologicznej i pedagogicznej.

- Zapewnienie odpowiedniego rozwoju Wiktorkowi wymaga nie tylko olbrzymiego zaangażowania i wsparcia naszego, naszych rodzin, przyjaciół, ale niestety też sporych nakładów finansowych. Więc prosimy Państwa o pomoc, każda kwota, każdy grosik ma znaczenie i może pomóc naszemu Wiktorkowi - proszą rodzice. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group