Samorządowcy apelują o szczepienia nauczycieli

13.01.2021   Autor: Redakcja
619---818
Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski apeluje do premiera Mateusza Morawieckiego o włączenie nauczycieli do tzw. grupy „0” uprawnionych do szczepień przeciw COVID – 19.

Przewodniczący stowarzyszenia wysłał list w tej sprawie do Mateusza Morawieckiego. Zdaniem Jacka Gursza, powrót dzieci do szkół może spowodować lawinę kolejnych zakażeń koronawirusem. W poniedziałek rozpoczęło się testowanie nauczycieli. 
- Jako przedstawiciele samorządu lokalnego, czyli organów prowadzących jednostki oświatowe, bardzo chcemy jak najszybszego powrotu uczniów do tradycyjnych sposobów nauczania. Uważamy jednak, że aktualna sytuacja epidemiczna, wciąż jeszcze stwarza na tyle duże zagrożenie, że powrót do tradycyjnych form nauczania może wywołać kolejną lawinę zachorowań. W naszej opinii pozytywne efekty może przynieść włączenie nauczycieli do tzw. grupy „0” uprawnionych do szczepień przeciw COVID – 19. Nawet najszersze testowanie (mówi się o ok. 190.000 osobach, które w tym trybie ma być zbadanych), może dać nam jedynie informację o aktualnej sytuacji zdrowotnej, a nie ustrzeże przed zarażeniem tych, których test dał wynik ujemny. Przy odpowiednio podjętej decyzji, akcja szczepień wśród nauczycieli i pracowników placówek oświatowych powinna być skorelowana z powrotem uczniów do szkół, być może nawet w terminie zaproponowanym przez Rząd RP - napisał Jacek Gursz, przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski. 

Samorządowcy deklarują pomoc w organizacji i przeprowadzeniu szczepień nauczycieli.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group