Są nowe schody, ale podjazd dla wózków zniknął

13.01.2021   Autor: Mateusz Manthai
602---21
Niepełnosprawni mieszkańcy Chodzieży mają problem z dostaniem się do centrum miasta. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wybudowała schody pod wiaduktem przy Kochanowskiego, ale zapomniała o... podjeździe dla wózków.

Jeszcze w zeszłym roku z poziomu Drogi Krajowej 11 na ulicę Kochanowskiego można było dojść łącznikiem. Stare schody i podjazd dla wózków inwalidzkich co prawda pamiętały czasy Edwarda Gierka, ale to rozwiązanie znacznie skracało trasę do centrum miasta. Teraz schody wyremontowano, a podjazd dla wózków.. zniknął.

Mieszkańcy Chodzieży złożyli kilkanaście skarg na biurko burmistrza. Ten, jak mówi, zgłosił poprawki do projektu. Korekty magistratu nie zostały jednak uwzględnione przez Generalną Dyrekcję. Podjazdu nie udało się odbudować, bo....

- Muszą być odpowiednie pochylenia. Podjazdy muszą być wykonane pod odpowiednim kątem, a tutaj takiej możliwości nie było - informuje Alina Cieślak, rzecznik poznańskiego oddziału GDDKiA. 

GDDKiA tłumaczy, że osoby z niepełnosprawnościami do centrum mogą dostać się od strony ulicy Żeromskiego, bądź drogą dojazdową do stacji pogotowia ratunkowego. To wydłuży im trasę o blisko 100 metrów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group