Ozdrowieńcy z Piły oddali osocze

28.12.2020   Autor: Redakcja
469---60
32 chętnych ozdrowieńców z Piły oddało swoje osocze. W poniedziałek dwóch dawców skorzystało z oferty bezpłatnego transportu i wyruszyło do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

W Pile kwalifikacją do oddawania osocza zajmuje się placówka Ars Medical. Zaraz po ogłoszeniu akcji "Wspieramy pobieranie osocza od ozdrowieńców" zgłosiło się do kliniki wielu chętnych. 

- Odzew osób, które wyzdrowiały z zakażenia koronawirusem i chcą oddać osocze jest duży. Niestety, część zgłoszeń musieliśmy odrzucić, ponieważ wyzdrowienie tych osób nastąpiło zbyt dawno temu i nie było gwarancji, że mają one jeszcze przeciwciała – tłumaczy Elżbieta Czechowska, specjalistka chorób wewnętrznych i hematologii, koordynator akcji w Ars Medical
Większość zakwalifikowanych dawców pojechała do Poznania prywatnie. Dwóch dawców skorzystało z oferty bezpłatnego transportu i w poniedziałek oddało osocze. To panowie: Krzysztof Kostecki i Dawid Baranowski.

- Znam przykład z życia. Znajomy starszy pan chorując na koronowirusa był w tak ciężkim stanie, że kwalifikował się pod respirator. Nie zgodził się, więc podano mu osocze, które pomogło, bo zaczął wracać do zdrowia - uzasadnia swoją decyzję Krzysztof Kostecki, ozdrowieniec

Procedura oddawania osocza jest bezbolesna i trwa około pół godziny. Osoby, które wzięły udział w akcji otrzymały zaproszenia do Aquaparku.

źródło: fb/Miasto Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group