#MuremZaKulturą trwa

29.11.2020   Autor: Redakcja
792---160
Murem za kulturą w Pile. Trwa akcja, która ma na celu wsparcie lokalnych zespołów muzycznych. Pieniądze można wpłacać na portalu zrzutka.pl

W ubiegłą sobotę na naszej antenie odbył się specjalny koncert „Murem za kulturą”. Cel był prosty - wsparcie lokalnych artystów. Wszak kultura to kolejna branża, która cierpi przez pandemię. Organizatorzy mówią wprost - bez kultury nie ma życia.

- Kultura dla części osób jest jak filiżanka kawy rano, czy wręcz jako używka. Myślę, że bez niej byłoby ciężko. To jest tak integralna część naszego życia i tak potrzebna, że nie wyobrażam sobie tego. Na dłuższą metę jest to niemożliwe - mówi Krzysztof Rauhut, pomysłodawca akcji.

W ostatnich dniach głośna była sprawa wsparcia artystów przez Ministerstwo Kultury. Wybuchł skandal związany z dużymi kwotami, które miały dostać znane na całą Polskę zespoły. I mimo że ostatecznie po burzy, która wybuchła, Ministerstwo wstrzymało wypłaty, niesmak pozostał.
- To jest sytuacja absolutnie skandaliczna. My akurat o to nie wystąpiliśmy, trochę dlatego, że nie byliśmy świadomi tego. Ale sytuacja jest absolutnie niedopuszczalna. Ja rozumiem, że to nie jest proste. Zorganizowanie systemowej pomocy dla przeróżnych artystów, różnych branż, to jest sytuacja niełatwa - mówi Rafał "Kazi" Kasprzak, lider zespołu "Alians"

Za to łatwo wspomóc akcję „Murem za kulturą”, wpłacając pieniądze TUTAJ. Każda z osób, która wesprze zbiórkę, otrzyma pamiątkową płytę z sobotniego koncertu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group