Asta Video Fest

#MuremzaKulturą. Koncert online już w sobotę

20.11.2020   Autor: Redakcja
1838---192
Murem za Kulturą – to nowa akcja pomocy dla kolejnej branży dotkniętej przez epidemię. Tym razem pilanie będą mogli wesprzeć lokalne zespoły muzyczne. Jak? Choćby oglądając na naszej antenie sobotni koncert.

Już w sobotę na scenie Regionalnego Domu Kultury zagrają pilskie zespoły. Ze względu na obostrzenia pandemiczne bez publiczności. Wszystkie instytucje kultury - przypomnijmy - są zamknięte.

- Ten koncert jest wyrazem solidarności ze środowiskiem artystów, tak muzyków, plastyków, fotografików, twórców którzy znaleźli się w niezwykle trudnej sytuacji, tak jak znalazła się cała kultura - przekonuje Stanisław Dąbek, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Pile.   

Co będzie w grudniu? Jeszcze nie wiadomo. Nie zanosi się na to, aby koronawirus odpuścił.

- Plany zespołów, które ja znam i o których mogę mówić zostały wycięte zupełnie z kalendarza imprez. Liczymy, że może w przyszłym roku się nieco poprawi, w każdym razie ta sytuacja dla nas nie może być sytuacja permanentną i trwać długo, ponieważ tego nie udźwigniemy - przyznaje Mirosław Nalepa, lider zespołu Miron Nalepa Band. 

I dlatego pojawił się pomysł na akcję #MuremZaKulturą. Powstała strona internetowa pod taką właśnie nazwą. Za jej pośrednictwem będzie można dokonać wpłat. Pieniądze trafią do pilskich artystów. Aby ich wesprzeć wystarczy kliknąć TU. 

- To są zespoły które być może nie są w pełni profesjonalne, tzn. ich członkowie nie żyją tylko i wyłącznie z muzyki, aczkolwiek tacy też są, ale bardzo często nie mogą uprawiać swojej pasji, a po drugie jest to drugie źródło dochodów, którego są w tej chwili pozbawieni - tłumaczy Krzysztof Rauhut, pomysłodawca akcji #MuremZaKulturą. 

Ci, którzy wpłacą pieniądze dostaną płytę z zapisem koncertu. Jej wydanie ufundują pilscy przedsiębiorcy. Podczas koncertu można też będzie wysłać smsa – cegiełkę. Początek o 18.00.

- Przeprowadzimy relację na żywo z koncertu, z występów zespołów, a także porozmawiamy z artystami o ich problemach, o ich sytuacji obecnej - mówi Paweł Różycki, dyrektor programowy TV ASTA. 

W SOBOTĘ KOLJENA AKCJA #MUREMZAGASTRO  

Koncert potrwa do godz. 20.00. Zagrają:  ALIANS, ALL THE PLAYERS, QULTURKA, N.O.C., oraz MIRON NALEPA BAND. Koncert Będzie można obejrzeć na antenie Telewizji Asta oraz za pośrednictwem Facebooka RCK-u oraz asta24.

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group