Finanse tematem tabu w związkach?

13.11.2020   Autor: Redakcja
659---
42 proc. Polaków, czyli niemal połowa, nie ma z partnerem wspólnego konta i nie finansuje razem wszystkich wydatków - wynika z badań przeprowadzonych przez ING. Do tego, prawie czterech na dziesięciu badanych przyznało, że można mieć pieniądze, o których nie wie partner.

Niektórzy uznają za najlepsze rozwiązanie wspólne konto bankowe, inni mają fundusz z partnerem oraz swoje prywatne pieniądze, a część – zupełnie oddzielne finanse. Jak pokazało badanie ING, prawie połowa Polaków żyjących w związkach nie decyduje się na pierwszą opcję, czyli posiadanie konta razem ze swoim partnerem. 

- Kiedy zapytano Polaków o to, czy dobry związek może mieć finansowe tajemnice, aż 40 proc. z nas odpowiedziała twierdząco. Wynika to często z braku pewności siebie, ale również wzorców wyniesionych z domu, gdzie o pieniądzach nie rozmawiało się otwarcie. Tymczasem dla prawie 80 proc. z nas idealny związek to taki, gdzie traktuje się zarobki i wydatki jako wspólne. Mamy więc bardzo duży potencjał i chęci, ale musimy nauczyć się wprowadzać to w życie - czytamy w opracowaniu ING. 
 
Z badania ING wynika, że 1/5 z nas boi się tematu finansów, bo może być źródłem konfliktu. To jednak nie wszystko – ponad 40 proc. Polaków przyznaje się do niepełnej szczerości o swoich wydatkach, a prawie 1/3 nie daje swojemu partnerowi dostępu do konta. 
Przeczytaj więcej o: Finanse tematem tabu w związkach? , ing,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group