Zaatakowali kościół św. Józefa w Pile

28.10.2020   Autor: Redakcja
565---187
Profanacja w parafii pw. św. Józefa w Pile. Ktoś obrzucił czerwoną substancją figurę stojącą przed kościołem oraz krzyż. 

W nocy z wtorku na środę nieznani sprawcy weszli na teren kościoła pw. św. Józefa na osiedlu Podlasie.

- Mazią przypominającą ketchup wysmarowali figurę św. Józefa, która stoi na placu przed kościołem. To samo spotkało krzyż, dwie gabloty parafialne oraz baner - relacjonuje ks. Ryszard Ryngwelski, proboszcz parafii pw. św. Józefa w Pile

Teren został już uprzątnięty, a czerwona substancja zmyta. Proboszcz nie ma jednak pewności, czy sytuacja się nie powtórzy. Akty dewastowania kościołów i zabudowań przykościelnych zgłaszane są od kilku dni w całej Polsce. Ma to związek z protestem kobiet. Manifestujący swoje oburzenie kierują już nie tylko do rządzących, ale również w stronę kościoła.
- Jeżeli ktoś się pofatygował i z taką punktową dokładnością profanuje punkty należące do kultu, to jest to uderzenie wprost w religię i w Boga. 
To pokazuje, że pewne osoby nie mają szacunku dla nikogo i dla niczego. Dla nich nie liczy się ani człowiek, ani to, co reprezentuje, ani jego poglądy. I to jest przerażające
- komentuje ks. Ryszard Ryngwelski

Pilska policja przyjęła zgłoszenie i szuka sprawców. 

fot. parafia pw. św. Józefa w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group