Naruszenie kawrantanny będzie surowo karane. Coraz więcej zakażeń

23.10.2020   Autor: Redakcja
1155---374
Zmarł 70-letni pilanin zakażony koronawirusem. Dziś tylko w powiecie pilskim zanotowano 55 nowych zakażeń, a 2452 osoby przebywają w kwarantannie. 

Coraz więcej szkół składa w sanepidzie wnioski o przejście na zdalne nauczanie, a przedszkoli o zamkniecie. Przypominamy od poniedziałku w szkołach podstawowych zostają tylko najmłodsze dzieci. Cała Polska od soboty wchodzi do tzw. strefy czerwonej. Weszły też nowe obostrzenia ogłoszone dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego. 

W powiecie pilskim 55 osób tylko w ciągu ostatniej doby otrzymało pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. 33 osoby są hospitalizowane, jedna osoba zmarła. To czternasta śmiertelna ofiara koronawirusa w powiecie pilskim od początku pandemii. 

 Jeszcze raz bardzo proszę, aby osoby zakażone nie ukrywały przed nami kontaktów, bo w ten sposób nie uda nam się zatrzymać transmisji koronawirusa. Niestety wciąż się spotykamy z tym, że osoby zakażone nie przekazują pełnej listy osób z którymi były w kontakcie. Jest to nieodpowiedzialne - tłumaczy Danuta Kmieciak, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pile. 
Sanepid nakłada tez kary administracyjne za złamanie kwarantanny. 

- Z mandatem musi się liczyć pacjent, który dziś odwiedził lekarza w klinice Ars Medical, a powinien być w kwarantannie. Lekarz informację o nałożonej kwarantannie na pacjenta znalazł w systemie - dodaje Danuta Kmieciak. 

W powiecie chodzieskim 36 osoby otrzymały test pozytywny, w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim 29, w powiecie złotowskim 23, a w wałeckim 12. 

W sumie do tej pory w regionie odnotowano 1 345 zakażeń:

- powiat pilski - 677 osoby   
- powiat czarnkowsko-trzcianecki - 236 osób 
- powiat chodzieski -143 osoby
- powiat złotowski - 167 osób
- powiat wałecki - 122 osób

fot. pixabay

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group