Pogrzeby dzieci utraconych

07.10.2020   Autor: Redakcja
757---119
W Pile jedenasty pogrzeb dzieci utraconych odbył się 5 września. W Wałczu uroczysty pochówek odbędzie się 15 października. Trwają też zapisy na rekolekcje dla rodziców po utracie dziecka.  

W Pile z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej pogrzeb dzieci utraconych został przełożony z marca. Do tej pory w Pile pochowano prochy 168 dzieci utraconych.

- Teraz pochowanych zostało 18 dzieci. Pogrzeby dzieci utraconych w Pile odbywają się na mocy uchwały Rady Miasta z kwietnia 2013 roku. W pilskim szpitalu odnotowuje się około 190 poronień rocznie - informuje ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik kurii biskupiej w Koszalinie. 

Natomiast w Wałczu 15 października odbędzie się piąty zbiorowy pogrzeb dzieci utraconych. Tego dnia na świecie obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Msza św. o godz. 14.30 w kościele pw. św. Mikołaja. Następnie ok. 15.15 dalsze uroczystości pogrzebowe w kaplicy na cmentarzu na Dolnym Mieście (przy ul. Gen. Andersa).
- Pogrzeb odbywa się na koszt gminy na mocy uchwały Rady Miasta z dnia 22 lutego 2018 roku. Pogrzeb będzie miał charakter ekumeniczny. Obecnie w grobowcu znajdują się prochy 171 dzieci - przypomina ks. Parfianowicz. 

Dla rodziców, którzy utracili swoje dziecko, zarówno w wyniku poronienia, jak i w innych okolicznościach (w wypadku, w wyniku choroby, samobójstwa, czy zabójstwa), w Domu Rekolekcyjnym w Skrzatuszu k. Piły przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w terminie 16-18 października odbędą się rekolekcje. W programie konferencje, spotkania z psychologami, modlitwa,  indywidualne rozmowy z księżmi i psychologami. Trwają jeszcze zapisy, pod numerem telefonu 696 918 401 lub mailowo rekolekcje.stratadziecka@gmail.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group