Światłowód w Złotowie. Kiedy?

22.09.2020   Autor: Jakub Sierakowski
1128---15
Była miedź, czas na światłowód. Firma Asta-Net planuje przeprowadzić w Złotowie infrastrukturalną rewolucję. Dzięki temu, mieszkańcy będą mogli korzystać z bezawaryjnego i jeszcze szybszego internetu.

Miedź - surowiec, wykorzystywany od niemal 200 lat do przesyłania informacji - pierwotnie w telegrafach, a następnie także w łączach internetowych. Nic jednak nie trwa wiecznie, także w branży telekomunikacyjnej. Już jakiś czas temu na rynku pojawił się nowy, szybszy i mniej awaryjny gracz - światłowód. To właśnie on w Złotowie ma zastąpić miedź.

- W samym powiecie złotowskim Asta-Net ma rozciągnięte światłowody po niemal wszystkich wioskach. W Złotowie również mamy infrastrukturę światłowodową między budynkami. W tej chwili rozpoczynamy inwestycję, która polega na tym, że będziemy wprowadzać światłowody bezpośrednio do bloków. Nie jest to dla nas żadna nowość ponieważ taki sam projekt zrealizowaliśmy już w Pile - zapewnia Paweł Kądziela, dyrektor zarządzający Asta-Net. 

I teraz czas na Złotów. Współpraca ze złotowską spółdzielnią trwa od lat. Dlatego pomimo niemałej liczby budynków, które czekają na internetową modernizację, wszystko powinno przebiec bez problemów.


Firma Asta-Net dostarcza do budynków zarządzanych przez MZGL sygnał. Jest to ok. 150 budynków. Nie mamy większych problemów, jeżeli firma prowadzi jakiekolwiek prace w budynku - przekonuje Jarosław Bobek, kierownik Miejskiego Zakładu Gospodarki Lokalami. 

A tych będzie sporo. Wymiana miedzi na światłowód obejmie niemal 5 tysięcy abonentów i to już niedługo.

- Docelowo chcemy uruchomić każdą nieruchomość wielorodzinną w Złotowie. Wstępnie szacujemy, że do końca roku jesteśmy w stanie zrealizować wytyczne zgodnie z założeniami - mówi Sławomir Rembarz, dyrektor ds. Inwestycji Asta-Net. 

Czyli w najbliższych dwóch trzech miesiącach w ofercie firmy Asta-Net na mieszkańców Złotowa będzie czekać szybki (nawet do 1Gb/s) internet, a także bogaty wybór programów telewizyjnych oraz możliwość podłączenia telefonu stacjonarnego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group