Kolejny defibrylator w Pile. To urządzenie ratuje życie

21.09.2020   Autor: Redakcja
1071---219
40 tysięcy Polaków rocznie umiera z powodu nagłego zatrzymania krążenia. Te statystyki mogłyby być inne, gdyby w publicznych miejscach i w dużych zakładach pracy standardem stały się defibrylatory. Jedno z takich urządzeń zainstalowano w firmie ASTA-NET.

Przed siedzibą ASTA-NET pracownicy uczestniczyli w pierwszym z cyklu zaplanowanych szkoleń. Uczyli się obsługiwać to urządzenie.

- Bardzo fajne urządzenie, bardzo proste w obsłudze, intuicyjne. Oby się sprawdziło, służyło, a przede wszystkim aby nie było konieczności używania tego urządzenia w przyszłości - mówi Tomasz Biniek, pracownik ASTA-NET. 

Oby. Ale jeśli już się coś złego wydarzy, to lepiej aby ono było, bo w takich przypadkach liczy się czas. Ważna jest też prawidłowość wykonania poszczególnych czynności. Na każdym defibrylatorze znajduje się instrukcja obsługi.

Defibrylatorem nie można skrzywdzić osoby nieprzytomnej – podkreślają ratownicy. Nie należy się bać ich używania, oczywiście tylko w przypadkach koniecznych.

- Coraz więcej osób jest już świadomych tego jak te urządzenia są istotne, jak mocno zwiększają szanse na przeżycie osób poszkodowanych i przede wszystkim , te osoby nie boją się użyć tego AED. Te urządzenia są bardzo proste w obsłudze, są intuicyjne i przede wszystkim bardzo bezpieczne - tłumaczy Szymon Kozłowski, ratownik medyczny. 

Jedno z takich urządzeń jest już na terenie firmy ASTA-NET. W tym przypadku w zakupie pomogła spółka Nord Partner. Niedługo kolejne powinny pojawiać się na pilskich osiedlach. Mieszkańcy postawili na defibratory w głosowaniu w budżecie obywatelskim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group