Jest data zakończenia budowy S11

20.09.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
723---544
Droga ekspresowa S11 to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w naszym regionie. Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego w Karpaczu z ust ministra infrastruktury padła deklaracja terminu jej powstania.

– Wreszcie do 2030 roku pojedziemy drogą ekspresową S11 z Koszalina przez Wielkopolskę, województwo łódzkie na Górny Śląsk - powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury

S11 w całości będzie miała ponad 600 km i połączy ze sobą wybrzeże ze Śląskiem. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przejazd z Kołobrzegu do węzła Piekary Śląskie samochodem osobowym zajmie nieco ponad 5 godzin.

Minister zaznaczył, że ekspresowa jedenastka projektowana jest od 3 lat. Chodzi też o skorzystanie z pieniędzy przewidzianych w perspektywie finansowej 2021-27. Jak podaje Alina Cieślak z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy pozyskaniu finansowania, do roku 2026 ma powstać odcinek Oborniki-Poznań, fragment ze Szczecinka do Piły do 2027 roku. Andrzej Adamczyk podkreśla, że dla sfinansowania inwestycji wykorzystane zostaną wszystkie dostępne środki, zarówno z Krajowego Funduszu Drogowego, jak i środki europejskie.
Więcej szczegółów budowy dotyczącej trasy S11 mamy poznać w najbliższych tygodniach podczas prezentacji nowej wersji Programu Budowy Dróg Krajowych, opracowywanych przez rząd.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group