200 tys. zł na budżet obywatelski. Ruszyło głosowanie

13.08.2020   Autor: Mateusz Manthai
288---16
Skatepark i mobilne lodowisko - to inwestycje, które zostały zrealizowane w ramach szamocińskiego budżetu obywatelskiego. Właśnie rozpoczęła się kolejna edycja funduszu. Mieszkańcy mają zadecydować na co przeznaczone zostanie blisko ćwierć miliona złotych.

- Od kilku lat wprowadziliśmy w naszej gminie instytucję funduszu obywatelskiego na wzór funduszu sołeckiego. Mieszkańcy mają prawo zgłaszania propozycji, ponieważ uważamy, że te propozycje wychodzące od mieszkańców są miejscem oczekiwania, spełnienia ich marzeń. Muszę powiedzieć, że jestem dumny z naszych mieszkańców ponieważ zgłoszone propozycje są i potrzebne i przydatne - mówi Eugeniusz Kucner, burmistrz Szamocina. 
A jest w czym wybierać. Do komisji wpłynęło 6 propozycji: boisko rolkowo-wrotkarskie, modernizacja placów zabaw, rewitalizacja budynku przy plaży, budowa ścieżki rowerowej w kierunku Margonina, zapewnienie wkładu własnego dla OSP Szamocin na zakup samochodu gaśniczego i zadaszenie trybun na stadionie miejskim. O tym na co wydane zostanie 200 tysięcy złotych zadecydują miejscowi.

W głosowaniu mogą wziąć udział tylko pełnoletni mieszkańcy gminy. Można to zrobić za pośrednictwem tej strony internetowej bądź tradycyjnie, wrzucając do urny wypełniony formularz. Głosowanie potrwa do końca sierpnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group