Jakie spodnie pasują do koszuli z krótkim rękawem?

10.07.2020   Autor: Redakcja
1198---1472

Pytanie o to, czy i kiedy wypada nosić koszulę z krótkim rękawem to jeden z najbardziej gorących punktów światowej debaty o modzie. Okazuje się, że męska koszula z krótkim rękawem może sprawdzić się w wielu życiowych sytuacjach pod jednym warunkiem. Należy ostrożnie dobrać do niej spodnie i zakładać ją w odpowiednich sytuacjach.

 

Geneza koszuli z krótkim rękawem

Dlaczego koszulę z krótkim rękawem tak trudno dobrać do pozostałych rzeczy i dlaczego jest to tak kontrowersyjny punkt stroju? Otóż koszula z krótkim rękawem kojarzy się ze strojem biurowym z ciepłych krajów. O ile w północnej Europie zachowanie wymogów stosunkowo eleganckiego stroju biurowego nie sprawiało większych problemów, to pojawił w krajach kolonialnych, takich jak Indie czy Singapur użycie pełnej koszuli było niewygodne. Gorący klimat wymusił rozwiązanie pośrednie pomiędzy pełną koszulą, a zwykłą koszulką, co wielu osobom wydaje się absurdalne gdyż zwykłą koszulę wystarczy tylko podwinąć. Z tego powodu koszula z krótkim rękawem kojarzy się też z niezbyt atrakcyjnym modowo otoczeniem biura.
Kolejny problem z krótkim rękawem wynika z tego, że wiele mężczyzn noszących taką koszulę ma modę w poważaniu. Faux pas, które można popełnić wybierając koszulę z krótkim rękawem to chociażby młodzieżowe napisy na koszulce, zbyt duży otwór na ramiona (powinien być dobrany do sylwetki), albo za duży lub za mały krój. Nie wolno też łączyć takich koszul z krawatem, marynarką, ani tym bardziej garniturem!. Niestety, koszula z krótkim rękawem nie wybacza niedociągnięć. Dlatego tak ważne jest, aby m.in. dobrze dobrać do niej spodnie. Negatywna opinia o koszulach z krótkim rękawem zaczyna się jednak powoli zmieniać. Moda jest bardzo elastyczna i wystarczy mądry wybór stroju, by kreacja z taką koszulą była bardzo udana.
 

Chinosy lub spodnie materiałowe

Najbezpieczniejszym wyborem do koszuli na krótki rękaw będą niewątpliwie męskie spodnie materiałowe, a szczególnie chinosy. Chinosy podobnie jak koszula z krótkim rękawem są elementem stroju pośrednim pomiędzy eleganckim a luźnym, dlatego stanowią dobre połączenie. Podobnie sprawa ma się z innymi spodniami materiałowymi, np. z bawełny czy lnu. Takie spodnie w kombinacji z koszulą na krótki rękaw mogą z powodzeniem utworzyć styl smart casual, czyli styl półformalny.
 

Jeansy z wysokim stanem

Drugim rozwiązaniem, choć nieco bardziej odważnym, są jeansy z wysokim stanem. Takie spodnie będą pasowały do bardziej wzorzystych, szerokich koszul, które włożymy w spodnie. Powstała w ten sposób kreacja tworzy wintydżowy look, który jest modny niezależnie od sezonu. Nie jest to jednak styl, na który zdecyduje się większość panów i nie jest to styl półelegancki, a całkowicie swobodny, dla osób chcących przyciągnąć do siebie pozytywną uwagę.
 

Do jakich spodni nie pasuje koszula z krótkim rękawem?

Zdecydowanie należy unikać spodni garniturowych. Tworzy to sprzeczność, gdyż spodnie garniturowe są bardzo eleganckie, a koszula z krótkim rękawem nie. Przywodzi też skojarzenia z osobami nie interesującymi się modą, które zakładają takie koszule na ważne uroczystości z czystej wygody.

Kolejnymi spodniami, których warto unikać są zwyczajne jeansy i elegancka koszula. Tu zachodzi podobna zależność, ale odwrotna. Koszula z krótkim rękawem, choć jest strojem swobodnym, to jest zbyt elegancka w porównaniu do jeansów. Szczególnie dotyczy to bardziej eleganckich wzorów jak np. krata, czy koszul w jednolitym kolorze.

Ryzykowne jest też łączenie koszuli z krótkim rękawem z krótkimi spodenkami. Takie połączenie kojarzy się raczej ze sportowcami albo młodzieżą i wynika z wygody, a nie z mody. Jeśli chcemy wyglądać poważnie, to należy go unikać. Wyjątkiem są bardziej eleganckie krótkie spodnie, takie jak materiałowe bermudy w neutralnym, eleganckim kolorze.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group