"DH Stokłosa" do rozbiórki. Powstaną w tym miejscu mieszkania

23.06.2020   Autor: Redakcja
458---232
Zamiast dawnego "Domu Handlowego Stokłosa" staną tu bloki. Szpecący budynek przy al. Wojska Polskiego w Pile zostanie wkrótce rozebrany - zapewniali właściciele. 

- Prezydent Piotr Głowski kolejny raz spotkał się z przedstawicielami WFG Sp. z o.o. Spółka jest właścicielem pustostanu po byłym domu handlowym „Stokłosa” - informuje Bartosz Mirowski z Urzędu Miasta w Pile. 

Właściciele obiektu zapewnili o wyłonieniu podmiotu, który zajmie się rozbiórką nieruchomości. O planowanej rozbiórce UM w Pile informował już w listopadzie ubiegłego roku. 

- Właściciele obiektu chcą się ubiegać o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego i umożliwienie posadowienia tam budynku mieszkaniowego wielorodzinnego - dodaje Bartosz Mirowski. 
Prezydent Głowski podtrzymał chęć współpracy w zakresie znalezienia takiego rozwiązania które będzie dobre dla wszystkich zainteresowanych –  dla inwestora, mieszkańców i urzędu miasta.

Jeszcze w 2016 roku właściciel obiektu chciał remontować dawny "Dom Handlowy Stoskłosa". Miał tam powstać obiekt usługowo-handlowy lub biurowy. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group