W weekend kolejne dwa filmy w kinie samochodowym

09.06.2020   Autor: Mateusz Manthai
1080---117
Ruszyło pilskie kino samochodowe. Pod chmurką widzowie obejrzeli m.in. oscarowy hit Parasite. To nie koniec atrakcji dla mieszkańców miasta i okolic. Niebawem wystartuje pierwsze kino samolotowe.

Popcorn, hamburger i lemoniada, kabriolet z odkrytym dachem i wielki ekran... taki mamy obraz kina samochodowego wprost z kina amerykańskiego. W polskiej wersji wygląda to już nieco inaczej. Piła jest jednym z pierwszych miast w kraju, które właśnie uruchomiło kino samochodowe.

Moim zdaniem to jest coś fajnego, ponieważ to jest taka rozrywka, którą zna każdy, ale w nowym wydaniu - mówią pilanie. 

Pomysł na samochodowe kino narodził się już jakiś czas temu. Ale długo pozostawał jedynie w kategorii pomysłu. Teraz, gdy koronawirus zamknął sale kinowe, przyszedł czas, by przekuć słowa w czyn. I tak się stało. Płyta lotniska zamieniła się w parking, ale z ekranami. W repertuarze kilka ciekawych propozycji z oscarowym Parasite na otwarcie.

Kino samochodowe w Polsce to nie nowość, ale wciąż niewiele miast oferuje tego typu atrakcje mieszkańcom.

W piątek na lotnisku będzie można obejrzeć "I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże!" to francuska komedia, a w sobotę "Dzikie historie".  

Jednak to co zaproponowali członkowie pilskiego aeroklubu będzie ewenementem na skalę europejską. Pierwsze takie na kontynencie kino samolotowe zacznie działać już w lipcu.

- Na płycie tego lotniska za nami pojawiły się pierwsze samoloty i faktycznie jest plan, żeby już w wakacje ta płyta była udostępniona tylko dla samolotów - dodaje Bartosz Mirowski z UM w Pile. 

Piloci są przekonani, że do Piły na seanse będą przylatywać właściciele małych samolotów z kraju, a może nawet Europy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group