Muzeum wraca do życia

24.05.2020   Autor: Redakcja
681---98
Muzeum Stanisława Staszica w Pile ponownie otwiera się dla zwiedzających. Od poniedziałku, 25 maja będzie można zwiedzać czasową wystawę rzeźb prof. Jacka Jagielskiego. Od wtorku wystawy stałe. Wszystko jednak przy zachowaniu niezbędnych środków ostrożności.

- Oczywiście zapraszamy państwa przy zakryciu ust i nosów i również wskazane byłoby w rękawiczkach albo będziemy mieć tez preparat do dezynfekcji rąk i przy takich ograniczeniach możemy przyjmować państwa zwiedzających i bardzo serdecznie zapraszamy, bo się stęskniliśmy już - mówi dyrektorka placówki, Joanna Łukasiewicz.


I tak od poniedziałku będzie można oglądać wystawę prof. Jacka Jagielskiego. Autor tworzy tak zwane mobile, czyli rzeźby, które można wprawić w ruch. W swojej twórczości zestawia nieoczywiste i wydawałoby się sprzeczne połączenia jak kamień z piórami, czy elementy użytkowe – wyprodukowane przez człowieka z naturą. W jego instalacjach ważna jest także gra światłem i symbolika. Na wystawę poznańskiego artysty w Muzeum Stanisława Staszica można się umawiać telefonicznie.

Zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi, na wystawie nie może przebywać więcej niż 4 zwiedzających. Od wtorku muzeum udostępni także wystawy stałe.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group