340 tys. zł dotacji na dwa domy seniora w Trzciance

22.05.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
630---490
Na dwa projekty pod wspólną nawą Senior Plus Trzcianka otrzymała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego. Za 300 tys. zł powstanie dom dla seniorów. 

To utworzenie domu dziennej opieki tak zwanego Domu Senior Plus, który świadczy szersze usługi jeszcze niż Klub Seniora. Nie tylko akcyjnie, nie tylko w formie zajęć, ale na zasadzie ośmiogodzinnej opieki różnego rodzaju, czyli od rehabilitacji przez różnego typu zajęcia, po możliwość spędzania czasu przez cały dzień - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki. 

Dom ma zostać otwarty z początkiem przyszłego roku, będzie w nim miejsce dla dwudziestu seniorów, którzy przebywać w nim będą bezpłatnie. Placówka będzie mieściła się w obecnym budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na os. Słowackiego, na I piętrze. Zanim do tego dojdzie, należy zaadaptować pomieszczenia. Na ten cel gmina zabezpieczyła w budżecie 80 tys. zł, ostateczna kwota wkładu własnego wiadoma będzie dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na prace remontowe.
Drugi projekt, na który gmina dostała dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego, to prowadzenie Klubu Senior Plus, w tym przypadku mowa o 40 tys. zł.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group