Asta Video Fest

Pilski szpital zamknął oddziały ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny

13.05.2020   Autor: Redakcja
---51
Do 17 maja zamknięte zostały oddział położniczo-ginekologiczny oraz oddział neonatologii w pilskim szpitalu - poinformował w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. 
 

Z powodu pozytywnego wyniku badań PCR w kierunku COVID -19 u jednej z pracownic szpitala jesteśmy zmuszeni czasowo ( na 5 dni) zamknąć wymienione oddziały. Ma to związek z podjętą przez nas decyzją przebadania wszystkich pracowników w/w oddziałów w kierunku wykluczenia Covid-19 i dezynfekcji wszystkich pomieszczeń w/w oddziałów - informuje zastępca dyrektora szpitala dr n med. Aldona Pietrysiak - od 76 pracowników szpitala pobrano wymazy. Wszystkie do tej pory otrzymane wyniki, które spływają do nas na bieżąco, nie potwierdzają zakażenia pozostałego personelu. Do zakażenia naszej pracownicy doszło wg naszych ustaleń poza terenem szpitala. Pracownica nie uczestniczyła w żadnym z porodów.


 

Szpital w pozostałym zakresie pracuje bez ograniczeń, z zachowaniem wszelkich procedur. 


We wtorek odnotowano dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w naszym regionie. To kobieta i mężczyzna z Piły - poinformował w mediach społecznościowych starosta pilski Eligiusz Komarowski. Do godz. 10.30 w środę Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu nie odnotował tych osób w swoich statystykach. 

Więcej szczegółów w dzisiejszym wydaniu programu Informacje w TV ASTA o godz. 18.00.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group