Mobilne punkty pobrań na obecność koronawirusa w regionie

12.05.2020   Autor: Redakcja
482---327
Osoby przebywające w kwarantannie, jeśli chcą się dowiedzieć czy są zakażone koronawirusem, mogą w 12. dniu zrobić test w mobilnym punkcie pobrań. Takie punkty działają już w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, Szpitalu Powiatowym w Chodzieży, Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czarnkowie oraz w 107. Szpitalu Wojskowym w Wałczu . Z kolei za dwa tygodnie w pilskiej placówce uruchomione będzie laboratorium do robienia testów na COVID-19. 

Osoby będące w 12. dniu kwarantanny mogą wykonać badania na obecność koronawirusa, pod warunkiem posiadania własnego samochodu, umożliwiającego przemieszczanie się bez kontaktu z innymi osobami. Na badanie należy zabrać dokument ze zdjęciem oraz nr PESEL. Osoby nie mające możliwości bezpiecznego dotarcia do punktu pobrań, powinny skontaktować się z Sanepidem, który umówi pacjenta na pobranie wymazu w miejscu odbywania kwarantanny. Po wykonaniu badania wynik będzie dostępny w Internetowym Koncie Pacjenta, także oraz samo laboratorium powiadomi pacjenta o wyniku. 
W przypadku dodatniego wyniku taka osoba powinna skontaktować się z Sanepidem i postępować zgodnie z otrzymanymi tam zaleceniami. W przypadku wyniku ujemnego Sanepid powinien zwolnić taką osobę z kwarantanny. 

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej pacjent.gov.pl

fot. zdjęcie poglądowe pexels

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group