Trwa rewitalizacja pilskiej Wyspy

09.05.2020   Autor: Artur Maras
588---

Trwa przebudowa pilskich plantów. Most łączący ten teren z Wyspą już stoi. Budowlańcy wkroczyli w kolejny etap budowy skateparku. Rewitalizacja tej części miasta pochłonie 14 mln złotych. Zdecydowaną większość stanową środki unijne.
 

Prace na Wyspie kończą się zgodnie z planem i mam nadzieję, że do końca maja uda nam się je sfinalizować. W czerwcu powinny być odbiory i być może jeszcze przed okresem wakacyjnym będzie dostępna już cała Wyspa - podkreśla Piotr Głowski, prezydent Piły.

Budowlańcy przebudowali alejki spacerowe i dokończyli ring pieszo-rowerowy okalający park. Po drugiej stornie rzeki na tzw. plantach trwają prace związane z rewitalizacją tego terenu. Powstaje tu duży skatepark z torem rolkowym, boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę oraz siłownia pod chmurką. Poszczególne elementy zostaną połączone alejkami i ścieżkami rowerowymi, a także z leżącą po drugiej stornie rzeki Wyspą. Most już stoi. Całość projektu to blisko 14 mln złotych. Większość stanowią środki unijne.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group