Otwarte parki i lasy. Wkrótce rozluźnienie obostrzeń

19.04.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
914---407
Wstęp do lasów i więcej osób w sklepach to najważniejsze punkty tak zwanego odmrażania gospodarki, które wchodzą w życie w najbliższy poniedziałek, 20 kwietnia.

Zaczynamy od rozluźnienia obostrzeń dotyczących liczby osób przebywających w sklepach, czy w kościołach. Otwierane będą parki i lasy. W kolejnych etapach będą przywracane miejsca noclegowe, hotele, restauracje i salony urody - mówi Marcin Porzucek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. 

W Pile otwarty zostanie Park Miejski, Cmentarz Komunalny oraz tereny nad jeziorem Piaszczystym i na Płotkach. Zamknięta w związku z pracami budowlanymi pozostaje Wyspa. Od poniedziałku 20 kwietnia w sklepach o powierzchni do 100 m2 może znajdować się po 4 klientów na każdą kasę, w tych większych liczba klientów to 1 osoba na każde 15m2 sklepu.

Również w kościołach będzie mogło przebywać 1 osoba na każde 15m2 powierzchni. Dozwolone będzie także przemieszczanie się w celach rekreacyjnych w maseczce i z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Poza domem bez opieki rodziców będą mogli przebywać także młodzi ludzie, którzy ukończyli 13 lat. Rząd zakłada sukcesywne wprowadzanie w życie kolejnych etapów tzw. odmrażania gospodarki.
W II etapie znalazło się między innymi otwarcie bibliotek i muzeów, a w III salonów urody, punktów gastronomicznych i sklepów w galeriach handlowych oraz opieka nad dziećmi w żłobkach przedszkolach i szkołach dla uczniów z klas I-III. Niestety nie wiadomo jak długo ciążył będzie na nas obowiązek noszenia maseczek. Zgodnie z zapowiedziami ministra Szumowskiego, potrwa to aż do czasu pojawienia się szczepionki, a to jest perspektywa nawet kilku miesięcy.

fot. Sławomir Nakoneczny

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group