Pilscy policjanci podsumowali weekend. 30 interwencji dotyczących nowych obostrzeń

06.04.2020   Autor: Redakcja
675---407
Łącznie 168 interwencji, z czego 30 dotyczyło przypadków bezpośrednio związanych z nowym obostrzeniami. Za nierespektowanie nowych przepisów 17 osób ukarano mandatami, a w 8 przypadkach sprawy rozstrzygnie sąd. To bilans pierwszego kwietniowego weekendu - informuje pilska policja. 

Pilscy funkcjonariusze wspierani przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej ze 125. Batalionu Lekkiej Piechoty w Lesznie sprawdzali czy mieszkańcy powiatu pilskiego stosują się do wprowadzonych ograniczeń w związku ze stanem epidemii. Podczas wspólnej służby mundurowi sprawdzali miejsca, gdzie mogło dochodzić do grupowania się osób.

-Większość mieszkańców powiatu stosuje się do nowych przepisów i ogranicza wyjścia z domu do niezbędnego minimum. Zdarzają się jednak nieodpowiedzialne osoby, które nie zdają sobie sprawy, że swoim zachowaniem narażają nie tylko siebie, ale również innych na ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa - poinformował mł. asp. Jędrzej Panglisz rzecznik prasowy pilskiej policji. 
30 razy funkcjonariusze interweniowali w sprawach bezpośrednio związanych z nowymi ograniczeniami. Za nieodpowiedzialne zachowanie 17 osób zostało ukaranych mandatami. Wobec ośmiu osób o ukaraniu zdecyduje sąd. 

fot. facebook/kpppila

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group