Od 1 kwietnia podwyżki za śmieci i jednorazowe bilety MZK

31.03.2020   Autor: Redakcja
188---478
Od 1 kwietnia drożeją opłaty za wywóz śmieci na terenie Związku Międzygminnego Pilskie Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz bilety jednorazowe w pilskim MZK.
Od listopada trwała batalia dotycząca wysokości nowych stawek za wywóz odpadów komunalnych. Ostatecznie na początku marca po uchyleniu sprzeciwu członków zgromadzenia PRGOK Krzysztofa Oświecimskiego (wójta Miasteczka Krajeńskigo) i Emilii Piechockiej (radnej Rady Miasta Piły, Porozumienie Samorządowe) opłata za odbiór odpadów została ustalona na poziomie 30 zł od osoby. Jeśli ktoś, nie będzie stosował się do obowiązku segregacji, może spodziewać się wyższej opłaty, czyli 60 zł od osoby - informuje Małgorzata Sypuła, przewodnicząca zarządu ZW PRGOK.  Z kolei jeśli w budynku wielorodzinnym odpady będą źle posegregowane, wyższa opłata zostanie nałożona na wszystkich lokatorów. Na naszej stronie internetowej znajduje się wyszukiwarka, do której wystarczy wpisać nazwę przedmiotu, a system podpowie do którego pojemnika go wyrzucić. Zawsze można też do nas zadzwonić lub wysłać e-mail, a pracownicy udzielą wszystkich informacji. Zachęcamy też do śledzenia naszej strony na Facebook’u, gdzie również publikujemy informacje dotyczące segregacji – zapewnia przewodnicząca. Z kolei właściciele nieruchomości niezamieszkałych, czyli np. urzędów, szkół, szpitali, zakładów pracy muszą mieć podpisaną indywidualną umowę z firmą zajmującą się odbiorem śmieci. 

Również od 1 kwietnia zacznie obowiązywać nowa taryfa opłat za przejazdy autobusami MZK w Pile. Za bilet jednorazowy normalny zapłacimy 3 zł (dotychczas 2,70 zł), a ulgowy 1,50 zł (dotychczas 1,35 zł). Z oferty MZK znikają bilety weekendowe. Podrożeją również wybrane bilety okresowe. Nie zmienią się ceny biletów sieciowych: miesięcznych i 90-dniowych. W ofercie będą niedostępne do tej pory 180-dniowe bilety sieciowe. Ich cena to 420 zł za bilet normalny i 210 za ulgowy. Tym samym przewoźnik chce zachęcić pasażerów do częstszego korzystania z biletów okresowych.

fot. PRGOK, MZK Piła i archiwum TV ASTA

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group