Sprawca śmiertelnego potrącenia rzucił się na policjantów z nożem

26.03.2020   Autor: Redakcja
---702
Policjanci zatrzymali pirata drogowego, który śmiertelnie potrącił 60-letniego mężczyznę na przejściu dla pieszych przy al. Wojska Polskiego w Pile. 
 

24 marca o godzinie 16:35 straż pożarna w Pile została poinformowana o potrąceniu na al. Wojska Polskiego. Na miejsce zdarzenia został wysłany jeden samochód, w tym 6 ratowników. Po przyjeździe, koledzy zastali ratowników medycznych i zespół ratownictwa medycznego, którzy prowadzili czynności medyczne. Na miejscu okazało się, że doszło do potrącenia osoby. Nasze działania polegały na pomocy ratownikom medycznym w resuscytacji krążeniowo-oddechowej, ponieważ ten pacjent był w ciężkim stanie - relacjonuje st. kpt. Paweł Kamiński, rzecznik prasowy pilskiej straży pożarnej. 

60-letni mieszkaniec Piły doznał poważnych obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala, gdzie zmarł. Z kolei sprawca śmiertelnego potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia. Straż miejska po przejrzeniu zapisu z monitoringu wytypowała osobę, która mogła kierować pojazdem i potrącić 60-latka. Policjanci ustalili, że to 36-letni mieszkaniec Piły. Próbowali dostać się do jego mieszkania. Okazało się, że przebywający w środku mężczyzna zabarykadował się. Ostatecznie policjanci dostali się do środka. Wtedy (przyp. red.) mężczyzna próbował zaatakować mundurowych nożem, jednak został obezwładniony i zatrzymany, a następnie przewieziony do policyjnego aresztu - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzeczniczka prasowa pilskiej policji. 

36-letniemu sprawcy grozi 10 lat więzienia.  

AKTUALIZACJA
W piątek Sąd Rejonowy w Pile na wniosek prokuratora aresztował sprawcę wypadku na 3 miesiące. 

fot. czytelnik asta24.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group