Aplikacja dla osób objętych kwarantanną domową. Już ponad tysiąc instalacji

23.03.2020   Autor: Redakcja
Policjanci otrzymują alarmujące zgłoszenia o sms-ach, które dostają osoby przebywające w kwarantannie. Jak się okazuje to nie jest żadna próba wyłudzenia czegokolwiek, a zaproszenie do skorzystania ze specjalnej aplikacji "Kwarantanna domowa". 

Policja uspokaja zaniepokojonych i zachęca do instalacji. "Kwarantanna domowa" to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywa osoba w kwarantannie, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie. Aplikację można pobrać ze Sklep Play lub App Store. Po jej zainstalowaniu osoba objęta kwarantanną musi się zarejestrować za pomocą numeru telefonu. Konto zostanie zweryfikowane po wprowadzaniu kodu przysłanego za pomocą SMS. Aplikacja za zgodą użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią. 

W razie problemów można uzyskać pod numerem telefonu 22 165 57 44. Koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora. Do tej pory już ponad tysiąc osób zainstalowało aplikację. 

Według danych z 22 marca w powiecie pilskim objętych kwarantanną są 53 osoby. 

fot. gov.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group