Praca zdalna, e-lekcje - tak wygląda nasza rzeczywistość

20.03.2020   Autor: Magdalena Lach
1716---164
Praca zdalna, e-lekcje czy sprawy urzędowe on-line. Tak wygląda teraz nasza rzeczywistość. Potrafimy sobie radzić bez wychodzenia z domu, a nie byłoby to możliwe, gdyby nie Internet. Dostęp do sieci bez wątpienia ułatwia nam funkcjonowanie w czasie epidemii.

- Bez niego tak naprawdę moglibyśmy zamknąć firmę - mówi przedsiębiorca Krzysztof Rauhut

Internet. Narzędzie niezbędne w czasach, gdy wskazane jest pozostanie w domu. Firmy, które miały taką możliwość, już przestawiły się na pracę zdalną.

- W naszym przypadku to było bardzo ważne, ponieważ pracujemy na plikach serwerowych. Nie możemy udostępnić wszystkich danych na zewnątrz. Dlatego ten szybki internet jest ważny. My akurat dysponujemy światłowodem, więc nie ma problemu. Każdy pracownik ma dostęp i do serwera i do swojego komputera, do danych. Także może pracować bezstresowo i bez ograniczeń - dodaje Krzysztof Rauhut.

Dostęp do szybkiego i stabilnego łącza internetowego jest kluczowy dla przedsiębiorców. Zapewnia możliwość stabilnej pracy i funkcjonowania firm.Także samorządy korzystają z dobrodziejstw Internetu. Niemal wszystkie sprawy urzędowe można załatwić w sieci. Nie trzeba przychodzić do urzędu, by złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego czy zgłosić sprzedaż lub zakup pojazdu. Wystarczy mieć profil zaufany.

- Żyjemy w szczęśliwie dobrym czasie, że jest to możliwe, nie stwarza większych kłopotów. Właściwie każde przyzwoite łącze internetowe łącze pozwala na taką pracę zdalną - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.
Internet służy również młodzieży i to nie tylko do oglądania filmów i grania, ale również do nauki. W obliczu panującej epidemii uczniowie muszą pozostać w domach, ale nie będzie to czas stracony.

- Szkoły pozakładały platformy na tę okoliczność, żeby właśnie można było kontaktować się z uczniami i załączać materiały edukacyjne - tłumaczy Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Pile.

Najszybciej jednak skontaktować się z uczniem za pomocą dobrze im znanych komunikatorów.

- WhatsApp, Messenger to są te kanały, gdzie nauczyciel może mieć bezpośredni kontakt z uczniami, którzy w danym momencie wpinają się do działania - mówi Arkadiusz Jeż, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Pile.

Obecnie niemal każdy ma dostęp do sieci. Do naszych mieszkań Internet doprowadzany jest już za pomocą światłowodów. W miejscach publicznych łączymy się przez ogólnodostępne Wi-Fi, a nasi operatorzy dbają o to, by internet był niezawodny.

- Rozwój technologii, rozwój jakości dostępnych połączeń internetowych powoduje to, że na co dzień w naszej pracy coraz częściej korzystamy z porozumiewania się na odległość, pracy online właśnie poprzez szybkie łącza internetowe - wyjaśnia Bartosz Wicijowski, dyrektor Sprzedaży i Marketingu ASTA-NET.

Kiedyś alternatyw na spędzanie czasu w domu nie było tak wiele, jak dzisiaj. Internet daje nieograniczone możliwości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group