Akcja #zostańwdomu może powstrzymać koronawirusa

18.03.2020   Autor: Michał Kępiński
1633---329
W związku z pandemią koronawirusa najbliższe dni wiele osób spędzi w domowym zaciszu. Akcja #zostańwdomu ma na celu uświadomienie wszystkich nas, że chorobę da się powstrzymać, pod warunkiem, że zastosujemy się do zaleceń i zostaniemy w domu.

W całej Polsce odwołano imprezy masowe, nieczynne są między innymi kina, teatry, muzea, restauracje czy bary. Co więc robić w domu w tym czasie?

Będę siedzieć w domu i będę piła herbatkę z czarnego bzu. Gry planszowe, puzzle, cokolwiek - mówią pilanie.

Gry planszowe to jedna z alternatyw do spędzenia czasu z rodziną. To nie tylko dobra zabawa na długie godziny, lecz także okazja na rozwój umiejętności.

- Rozbudowana fabuła, rozbudowane mechaniki wymagają od graczy myślenia, można też grać w jakieś prostsze gry, można grać w gry kooperacyjne, które wymagają współpracy między graczami. Gry mają tą zaletę, że można grać wszędzie nawet jak prąd wysiądzie, zapalić świeczkę i można grać dalej - tłumaczy Remigiusz Nowak, Chaos Games Piła.W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zamknięte zostały również siłownie i kluby fitness. Trenerzy zachęcają jednak do ćwiczeń online i prowadzą zajęcia transmitując je w internecie.

- Będzie to oczywiście zestaw ograniczony, treningi będą krótsze niż normalnie około 30-40 minut. Też jesteśmy ograniczeni, bo wiadomo klienci nie mają w domu sprzęty, dlatego my też musimy te treningi układać tak, żebyście mogli wykonywać sprzętem, który jest codziennego użytku -  mówi Beata Abramczuk, manager Gym Factory.
Taką transmisję będzie można już wkrótce zobaczyć na antenie TV ASTA. A po wyczerpującym treningu zrelaksować się oglądając filmy i seriale. Na przeciw swoim abonentom wychodzi ASTA-NET.

- Dla naszych najmłodszych otwieramy od poniedziałku okno na 4 kanały dziecięce, zachęcamy dzieci do pozostania w domu i na bieżąco będziemy monitorować co jeszcze możemy zrobić, żeby ta sytuacja sprawnie przebiegała - zapewnia Joanna Pikulik, kierownik działu marketingu ASTA-NET.

Zagrożenie nową chorobą odciska ślad w psychice. Trudnym momentem jest początek epidemii, zaadoptowanie się do poczucia zagrożenia i lęku. Jak sobie z tym radzić?

- Spróbować zachować rutynę, czyli robić to co robiliśmy do tej pory na tyle na ile nam się oczywiście uda. Zrobić coś co lubimy, coś co nam wolno. Wyjść na spacer, ale oczywiście tak żeby być jak najdalej od ludzi. Zadbać o sen, o wypoczynek, o dobre odżywianie to są podstawowe rzeczy - zachęca Klaudia Giese-Szczap, psycholog.

Do pozostania w mieszkaniu i nienarażania siebie i innych na infekcję namawiają gwiazdy i celebryci.

fot. archiwum

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group