Mieszkania w dawnym hotelu Noteć

25.02.2020   Autor: Mateusz Manthai
882---284
W Chodzieży powstaną nowe mieszkania. Inwestor ma już zgodę na zmianę sposobu użytkowania budynku, w którym niegdyś znajdował się hotel Noteć.

Odświeżona elewacja i nowe okna. Trwa remont budynku przy ulicy Matejki. Do tej pory nie było wiadomo, co powstanie w czteropiętrowym bloku. Pojawiały się różne informacje, teraz udało nam się potwierdzić, że w byłym hotelu znajdzie się kilkanaście mieszkań. 

- We wrześniu ubiegłego roku inwestor złożył wniosek o zmianę sposobu użytkowania tego obiektu, wraz z przebudową i rozbudową. Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, wszystkie dokumenty pod względem formalnym były właściwie sporządzone. W listopadzie taka zgoda została wydana -
potwierdza Piotr Mąka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Chodzieży.

Przedsiębiorca jest właścicielem nieruchomości od 2001 roku. W listopadzie zakończyły się procedury zmieniające przeznaczenie budynku. Z jednej strony jest to biznes, który ma na względzie zysk inwestora,  z drugiej jednak to możliwość zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych chodzieżan. 

- Dobrze, że to zrobią na mieszkania. W sumie ludzie nie mają mieszkań. Stał bezużyteczny i niech będzie zagospodarowany. A nie ma hotelu, bo podobno tutaj nie mogło być parkingu - mówią mieszkańcy Chodzieży.
Parkingu, który jest  "kością niezgody" pomiędzy przedsiębiorcą a władzami miasta. Inwestor chciał kupić działkę położoną przed budynkiem,  jednak na sprzedaż placu nie zgodzili się radni i zaproponowali inne rozwiązania.

- Jednym rozwiązaniem było zamknięcie ulicy Matejki i wjazdu z jednej strony oraz utworzenie ulicy jednokierunkowej. Na jednej z części tej ulicy stworzenie tzw. parkingów jodełkowych - wyjaśnia Piotr Witkowski, wiceburmistrz Chodzieży.

Druga propozycja radnych dotyczyła wydzierżawienia sąsiadującego z inwestycją  placu zabaw, który zostałby przeniesiony w inne miejsce. Inwestor nie przystał na parkingowe propozycje miasta. W rozmowie z nami powiedział, że propozycje były niepoważne bo miasto proponowało dwuletnią dzierżawę, a nie sprzedaż terenu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group