Magazyn broni, pomieszczenia dla zatrzymanych, czy boksy dla psów. Powstaje nowa komenda

20.02.2020   Autor: Artur Maras
868---233
Magazyn broni i depozytów, pomieszczenia dla zatrzymanych, garaże czy boksy dla psów wraz z wybiegiem. M. in. to wszystko znajdzie się w nowej komendzie pilskiej policji. Obecnie trwa jej budowa. Robotnicy wylewają fundamenty pod budynek. Nowa siedziba policjantów powinna być gotowa za niecałe dwa lata.

-  Z początkiem roku prace ruszyły bardzo mocno i przewidywany termin zakończenia przewidywany jest na jesień 2021 roku. Już są zalewane fundamenty i to w dwóch głównych lokalizacjach czyli budynek główny, budynek boczny. Ekipy pracują z zapałem. My co tydzień mamy rady budowy, omawiamy postęp prac i wszystko na razie z tego co słyszę od wykonawców idzie właściwym torem i we właściwych terminach - mówi były już komendant insp. Sebastian Cichocki.

Nowa komenda policji powstaje na działce tuż za obecną. Będzie to nowoczesny kompleks składający się z trzykondygnacyjnego budynku głównego i dwóch pomocniczych. W nowej siedzibie powstaną m.in. biura policjantów, magazyn broni i depozytów, archiwum, pomieszczenia dla zatrzymanych, boksy dla psów, sale ćwiczeń, magazyny czy garaże na radiowozy.


A wszystko to na ponad 7 tys. m kw. powierzchni użytkowej, co porównać można do sześciu 50 m basenów olimpijskich. Budowa nowej siedziby pilskich mundurowych pochłonie niemal 70 mln złotych. Środki pochodzą z komendy Głównej Policji.

Nad budową czuwać będzie już nowy komendant powiatowy. Na to stanowisko został powołany nadkom. Mariusz Wiśniewski.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group