Na Okólnej w Pile powstanie nowe rondo

17.02.2020   Autor: Artur Maras
---
Na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Tucholskiej i Okólnej powstanie rondo. Miasto rozstrzygnęło przetarg na to zadanie. Umowa z wykonawca zostanie podpisana w przyszłym tygodniu. Koszt przebudowy wyniesie niemal 4 mln złotych. Większość środków stanowi unijne dofinansowanie. Przebudowa ma zakończyć się w maju przyszłego roku.
 

- Dobra wiadomość - 2 700 000 zł to dofinansowanie zewnętrzne i udało nam się je zrealizować dzięki temu, że Urząd Marszałkowski wspiera nas w łączeniu tych resztek pieniędzy, które pojawiają się na naszych kontach związanych z pilskim obszarem strategicznej interwencji. Rozpoczęcie prac planowane jest na 2020 rok - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły

Oprócz ronda powstanie tam ścieżka rowerowa od ulicy Młodych do ul. Ludowej i to od niej rozpocznie się przebudowa. Na pozostałe prace, w tym budowę ronda miasto podpisze z wykonawcą umowę w przyszłym tygodniu. Do przetargu przystąpiła tylko jedna firma. Zaproponowana przez nią kwota była wyższa niż zakładano. Miasto zapłaci wykonawcy niemal 4 mln złotych. Ulica nie będzie zamknięta w trakcie remontu. Ruch będzie odbywał się wahadłowo. Prace potrwają do końca maja przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group