Asta Video Fest

Czas na ferie!

27.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
1463---13
W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. W trakcie dwóch tygodni wolnego na najmłodszych czeka wiele zajęć. Sprawdziliśmy na jakie atrakcje mogą liczyć dzieci w regionie. 

Ferie zimowe kojarzą się ze śniegiem. W tym roku w regionie jest go jak na lekarstwo, dlatego wiele rodzin na zimowy wypoczynek wyjeżdża w góry. Dzieci, które zostaną w Pile mogą liczyć na atrakcje zorganizowane między innymi przez Regionalne Centrum Kultury. W programie projekcje bajek, turnieje gier planszowych oraz...

Zajęcia artystyczne z rękodzielnictwa. Warsztaty teatralne, warsztaty muzyczne, warsztaty taneczne, bo takie również będą się odbywały - zapowiada Mirosław Nalepa z Regionalnego Centrum Kultury w Pile.

Swoją ofertę dla najmłodszych ma także Biblioteka im. Pantaleona Szumana. Przygotowuje warsztaty literacko-plastyczne oraz porcelanowe. Uruchomi także małe kino. Muzeum Stanisława Staszica w ferie stawia na zajęcia artystyczne. Miłośnicy fotografii będą mogli poznać zasady profesjonalnego robienia zdjęć. Ciekawie będzie także w pilskim MOSiRze. Tam odbędą się m.in. rozgrywki tenisa stołowego a także III edycja turnieju gry w FIFĘ. Bogaty program zajęć ma także Ośrodek Kultury w Budzyniu. Dzieci zobaczą premierowo kilka bajek np. „Magiczny dywan”, czy „Mojego przyjaciela Ufika”.

- Oprócz kina, wiadomo, że w ferie będą działały pozostałe sekcje jak plastyczna, zapowiadane są baliki dla dzieci. Jak co roku dzieci będą miały zorganizowany jakiś czas do południa w Domu Kultury.
Chodzieski Dom Kultury stawia na rozwój kulturalny i zaprasza na warsztaty taneczne, wokalne i teatralne. Zajęcia w Chadeku zakończy wielki bal karnawałowy. Młodzieżowy Dom Kultury w Chodzieży proponuje dzieciom półkolonie. W Czarnkowie także odbędą się „ferie z kulturą”. W programie projekcje w kinie Światowid i liczne warsztaty. 

- Bawimy się w budowanie baloników, malujemy węglem. Jest mnóstwo fajnej zabawy dla młodych i odpoczynku dla starszych, bo jak wiemy to głównie rola dziadków, żeby zagospodarować tego młodego wypoczywającego na ferie człowieka - mówi Jan Pertek,  dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie.Złotowskie dzieci ferie spędzą na sportowo. Przez dwa tygodnie obowiązywać będą promocyjne bilety na basen i lodowisko w cenie 5 oraz 3 złotych.

- Na hali Złotowianka będą zajęcia z zakresu piłki nożnej. Takie techniczne doskonalenie umiejętności. Zajęcia z elementami karate i boksu o godzinie 13 i 14. Później turniej tenisa ziemnego dla dzieci i młodzieży - zaprasza Tadeusz Drobczyński, dyrektor Złotowskiego Centrum Aktywności Społecznej.

Na miejskiej ślizgawce odbędzie się pokaz łyżwiarstwa synchronicznego. Ze specjalnym programem wystąpi grupa z Torunia. Ferie w Wielkopolsce potrwają do 9 lutego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group