Ruszyły przygotowania do przebudowy ul. Sikorskiego w Czarnkowie

22.01.2020   Autor: Michalina Pieczyńska-Chamczyk
626---182
Ruszyły przygotowania do przebudowy ul. Sikorskiego w Czarnkowie. Póki co te dokumentacyjne, ale to od nich zależy, czy miasto otrzyma 80 procentową dotację na ten cel. Rewitalizacja ma radykalnie zmienić tę ulicę i poprawić bezpieczeństwo jej użytkowników.

Na odcinku od ronda wpisującego się w plac Jana Karskiego i początek ul. Rzemieślniczej aż do rozjazdu na ul. Chodzieską i ul. Poznańską, gdzie ten rozjazd już nie będzie rozjazdem takim, jak z niego korzystamy, będzie tam po prostu rondo - tłumaczy Andrzej Tadla, burmistrz Czarnkowa.


W ramach przebudowy ulica zostanie zwężona. Wykonana zostanie droga rowerowa, która połączy centrum miasta ze ścieżkami w drugiej części Czarnkowa, czyli na os. Słonecznym prowadzącymi dalej do Brzeźna i do Śmieszkowa. Pozwoli to na objechanie rowerem całego miasta dookoła.

Wykonane zostaną także nowe przejścia dla pieszych, również te z sygnalizacją wzbudzaną. Obecnie przygotowywana jest dokumentacja potrzebna do tego, by ubiegać się o środki z Funduszu Dróg Samorządowych. Dopłata może wynieść nawet 80 procent.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group