"Trójca w Jedni..." wystawa Judyty Bernaś w Staszicówce

13.01.2020   Autor: Redakcja
"Trójca w Jedni..." - to tytuł najnowszej wystawy w galerii Muzeum Stanisława Staszica w Pile. Autorka prac - Judyta Bernaś otworzy wystawę w najbliższy piątek o godz. 18.00.

- Ekspozycja Trójca w Jedni… to zapis transgresji, przejścia tego co niewidzialne (metafizyczne) w formę widzialną (fizyczną), i odwrotnie...-
… ujmuje jeden wątek obrazowania jaki wyewoluował w mej twórczości - podkreśla autorka prac Judyta Bernaś.                              
 
- Sacrum i profanum to absoluty nie dające się pominąć, dotykające każdego. Jako jednostki i społeczeństwo funkcjonując pomiędzy skrajnościami, możemy zdefiniować je jako dobro i zło lub w ich miejsce podstawić inne idee. Dla artysty kontrasty i ich zderzanie ze sobą wydają się być intrygujące. Stany pośrednie, kształtujące się niejednoznaczności powodują, iż interpretacja dzieła staje się wielowymiarowa. Aby uzyskać zamierzony efekt, zredukować zbędne elementy, wyklarować esencję potrzebny jest czas, nieraz kilku lat by dojrzeć - tłumaczy Judyta Bernaś.
 
Judyta Bernaś ukończyła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, w 2012 roku obroniła tytuł doktora sztuki. Jest adiunktem w Katedrze Intermediów i Scenografii ASP w Katowicach, współprowadzi Pracownię Działań Multigraficznych na interdyscyplinarnym kierunku Arteterapia.                                                                                                                                   
Zajmuje się: zagadnieniami sacrum i profanum, aktem kobiecym i męskim, cielesnością na pograniczu wnętrza i zewnętrza ciała; tworzeniem na granicy różnych dyscyplin sztuk wizualnych, eksperymentem i transgresją w kreacji grafiki i fotografii artystycznej.

Współautorka Międzynarodowych Warsztatów Uczelni Artystycznych i laureatka wielu nagród. Jej prace znajdują się w zbiorach m.in. Sakima Art Museum, Okinawa, Alfred Merkelbach Gallery, Düsseldorf.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group