Asta Video Fest

WOŚP gra 28 raz

11.01.2020   Autor: Redakcja
2356---117
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w niedzielę zagra już po raz dwudziesty ósmy. W tym roku pieniądze zbierane są na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci. W sztabie RCK będzie można wylicytować piłkę z autografem Cristiano Ronaldo. W Pile tradycyjnie orkiestrowe granie rozpocznie się o godz. 10.00 na stadionie na Żeromskiego biegiem “Pobij dystans z sercem” organizowanym przez Sztab WOŚP przy Szkole Podstawowej nr 11.


Po raz 28 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy złapie wiatr w żagle. W tym roku wolontariusze będą zbierać datki w celu zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. W Pile najwięcej będzie działo się w Regionalnym Centrum Kultury. Tutaj od godz. 14:30 koncerty, pokazy i oczywiście licytacje. Jednym z ciekawszych obiektów będzie piłka podpisana przez Cristiano Ronaldo. Cena wywoławcza – jedynie 1,5 tys. zł.
Akcję wspiera także prezydent Piły. W tym roku nie zaprasza jednak do licytowania rejsu a... wspólnego gotowania z żoną oraz z małżeństwem Bosackich. Wygrywa nie tylko ta z osób, która da najwięcej.

- Pozostałe osoby czyli na 2, 3 i 4 pozycji, jeżeli będą miały taką ochotę, będą mogły wpłacić pieniądze, te które zaproponowały, na konto fundacji. I wziąć również udział w tym spotkaniu. Następny bonus jest taki, że każda z tych osób będzie mogła ze sobą zabrać cztery dodatkowe - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Do doliny Aniołów w Chrustowie. Tam wspólne gotowanie w trakcie którego Katarzyna Bosacka będzie praktycznie przekonywać o tym, że kuchnia polska...

- Potrafi być niesamowicie sezonowa, że jest lekka, że wcale nie jest pszenno-buraczano-ziemniaczana. To jest absolutnie złe przekonanie. Polska kuchnia jest finezyjna. Proszę zwrócić uwagę, że zupełnie inne potrawy jemy zimą, inne potrawy jemy w czasie karnawału, inne potrawy jemy na Wielkanoc, inaczej jemy latem. To jest niesamowite.


Ponad 200 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Piły - okazując kartę WOŚP, będą mogli korzystać z miejskiej komunikacji za darmo.


Przez cały dzień i na wszystkich liniach. W Trzciance główne wydarzenia odbędą się w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Żeromskiego, gdzie od godziny 16:30 odbędą się licytacje.


Od godz. 13:00 występy dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury oraz szkół i przedszkoli. O godz. 19:00 koncert a potem światełko do nieba. Atrakcje czekają także na mieszkańców Czarnkowa. Nie zabraknie pokazów oraz ciekawych przedmiotów do wylicytowania.
- Udało nam się zdobyć plastron Dawida Kubackiego z podpisami wszystkich polskich skoczków z reprezentacji A. W związku z tym, myślę, że będzie to bardzo ciekawy gadżet i ta licytacja, która odbędzie się na Placu Wolności o godz. 20:00 przyciągnie widzów i oglądających i licytujących m.in. ze względu na ten plastron - mówi Paweł Zajda, szef sztabu w Czarnkowie.


Wcześniej w Czarnkowskim Domu Kultury o 15:00 koncert najmłodszych mieszkańców. O godz. 18:00 zagra m. in. poznański zespół „Zimny, zimowy wiatr” oraz czarnkowski „From”.
Chodzież zacznie świętować z WOŚPem już rano biegiem i marszem Nordic Walking. Na chodzieskim rynku zbierana będzie odzież dla potrzebujących.


- Mamy stu wolontariuszy, piękna liczba. W zeszłym roku mieliśmy podobną liczbę. Oprócz wolontariuszy zgłosiło się do nas pełno pomocników wolontariuszy, którzy nie mogą kwestować ale mogą z nimi przebywać, mogą z nimi chodzić, wspierać ich w ten dzień - zachęca Marcin Krupa z chodzieskiego sztabu.Od godz. 16:00 pokazy taneczne i koncerty w Chodzieskim Domu Kultury. Nie inaczej będzie w Wałeckim Centrum Kultury. Tutaj występy taneczne dzieci i dorosłych, pokazy klubów sportowych i pokazy zabytkowych samochodów. O godz. 19:00 wystąpi zespół „Potargani”. W programie także Wałecki Kiermasz Różności, na którym będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego oraz wesprzeć Wielka Orkiestrę biorąc udział w licytacjach.


Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w tych wydarzeniach zapraszamy przed telewizory - o 15 start transmisji w Telewizji Asta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group