15 dodatkowych nowych rowerów miejskich

02.01.2020   Autor: Mateusz Manthai
187---13
15 nowych rowerów będą mieli wiosną do dyspozycji użytkownicy chodzieskiego CHROMKA. Wypożyczalnia rowerów cieszy się w mieście coraz większym zainteresowaniem.

- Chcemy, żeby ilość rowerów była jeszcze większa, stąd też dokupiliśmy jeszcze w tym roku 15 rowerów. 5 zakupiło miasto, 10 rowerów dokupiło MZK. To są rowery podobne do poprzednich. Mają trzy przekładnie, oraz troszeczkę inną grafikę. Uruchomiliśmy stacje w Strzelcach i Ratajach jako dodatkowe oraz z okazji 49 Warsztatów Jazzowych w Chodzieży uruchomiliśmy stację rowerową przy Chodzieskim Domu Kultury - tłumaczy Roman Gólcz, dyrektor MZK w Chodzieży.
W zakończonym w październiku w II sezonie Chodzieskiego Roweru Miejskiego użytkownicy CHROMKA pobili wiele rekordów. Np. wykręcili ponad 88 tysięcy kilometrów, czyli czterokrotnie więcej, niż w ubiegłym roku. Na rowerowych siodełkach spędzili blisko 15 tysięcy godzin. Średnie wypożyczenie roweru trwało 27 minut.

Podane przez Miejski Zakład Komunikacji statystyki wskazują na to, że CHROMEK jest w Chodzieży coraz popularniejszy. Już teraz pracownicy MZK przygotowują się do nowego sezonu. Późną jesień i zimę wykorzystują na naprawy i konserwację rowerów. Początek nowego rowerowego sezonu w Chodzieży 1-go kwietnia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group