Jak nauczyć się języka angielskiego w Poznaniu?

03.12.2019   Autor: Klaudia Michalska
1507---36
Mieszkańcy całej Polski, w tym również poznaniacy, chcą uczyć się języków obcych – pokazują bardzo dobrze badania przeprowadzone między innymi przez TNS Polska czy SW Research. Zależy nam na dobrym wykształceniu i znajomości języka obcego, bo zdajemy sobie sprawę z tego, że dzięki znajomości języka mamy szansę na lepsze zatrudnienie, wyższą płacę, a także na to, że bez problemu będziemy komunikować się podczas urlopu w obcym kraju. Poniżej kilka pomysłów, jak uczyć się języka angielskiego w Poznaniu.

Szkoła językowa online w Poznaniu
Oczywiście zawsze możemy stanąć przed problemem, gdzie rozpocząć naukę języka. Warto zapoznać się z różnymi ofertami i szkołami, porównać je i dobrać taką metodę nauczania, która będzie dla nas najwygodniejsza. Warto jednak zwrócić uwagę na jedną ciekawą daną, która pojawia się w badaniach. Prawie 50% Polaków uważa, że tradycyjne metody nauczania nie są wystarczające. Brakuje w nich nacisku na wymowę i akcent, a kursanci zbyt wiele czasu poświęcają się na uczenie się na pamięć dialogów i wkuwanie formułek. Dlatego też w nowoczesnych szkołach, takich jak Tutlo stosuje się nowoczesne metody nauczania, które dopasowane są do oczekiwań i potrzeb osób uczących się.

Angielski dla dorosłych i dla dzieci  

Pozostając jeszcze przy wspomnianej platformie online do nauki języka angielskiego, warto zauważyć, jak zmieniają się trendy w nauczaniu. Zajęcia w szkole Tutlo odbywają się przede wszystkim online, co pozwala nam na swobodny dobór godziny lekcji. Dodatkowo możemy uczyć się z dowolnego miejsca na świecie. Może to być Poznań, ale także Warszawa, Gdańsk czy nawet inny kraj. W szkołach języków obcych online mamy możliwość wybrania jednego z wielu lektorów - native speakerów, a także nauczycieli polskiego pochodzenia. Oczywiście do wyboru mamy różne rodzaje zajęć. W ofercie szkoły Tutlo znajdziemy język angielski dla dzieci, szkolenia z angielskiego dla biznesu czy też szkolenia przygotowujące do egzaminów oraz rozmów kwalifikacyjnych. 
Jeśli nie szkoła angielskiego, to co?

Oczywiście może zdarzyć się, że nie będziemy mogli w danym momencie skorzystać z oferty szkół czy korepetytorów i zdecydujemy się uczyć samemu lub zaczniemy szukać rozwiązania, które pozwoli nam pozostać w styczności z językiem i powtarzać słownictwo lub gramatykę. W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z fiszek do nauki angielskiego oraz aplikacji, które umożliwiają powtarzanie gramatyki i słownictwa. W obu przypadkach możemy skorzystać z darmowych rozwiązań, które przeważnie mają pewne ograniczenia, ale dają możliwość powtarzania materiału, co jest najważniejsze. Brak powtórek może sprawić, że wyjdziemy z wprawy, co z kolei może doprowadzić nas do przekonania, że nauka poszła w las.

Warto rozmawiać po angielsku 

Gdy uczymy się języka angielskiego, bardzo ważne jest, by w nim rozmawiać. W Poznaniu oraz innych dużych polskich miastach działają kluby rozmówców. Są to stowarzyszenia, przeważnie organizacje non-profit, które pomagają spotkać się kilku osobom na kawie i ciastku, i porozmawiać po angielsku, niemiecku czy francusku. To dobre rozwiązanie, szczególnie dla tych, którzy chcą zawrzeć nowe znajomości. Gdzie szukać takich grup? Przeważnie linki do nich pojawiają się na lokalnych forach i tablicach ogłoszeń. 

Warto postawić na język obcy

Na stronie Komisji Europejskiej (link: https://ec.europa.eu/education/policies/multilingualism/languages-growth-and-jobs_en) możemy znaleźć ciekawe informacje o wyrównywaniu szans w nauce między mieszkańcami krajów członkowskich. Wśród danych pojawiają się też te, zebrane przez Europe Language Jobs, które pokazują, że Polska jest dopiero na 9. miejscu, w rankingu krajów, których obywatele znają inne języki niż ojczysty. Aby to zmienić, musimy sukcesywnie ćwiczyć. W jaki sposób to zrobimy, zależy od nas samych. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group