Głowacki - Okolie o tytuł mistrza świata? Briedis pozbawiony tytułu

26.11.2019   Autor: Redakcja
191---303
Krzysztof Głowacki stoczy walkę o tytuł mistrza świata organizacji WBO z Brytyjczykiem Lawrance Okolie? Taką informację przekazała branżowy portal ringpolska.pl 
Federacja World Boxing Organization poinformowała, że tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej został odebrany Łotyszowi Mairisowi Briedisowi. Stało się to dlatego, że federacja pod koniec października wskutek odwołania złożonego przez promotora Krzysztofa Głowackiego nakazała Łotyszowi stoczenie drugiego pojedynku z Polakiem. Pierwszy zakończył się zwycięstwem Mairisa Briedisa w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Rywal "Główki" miał czas na przyjęcie rewanżu do ubiegłego tygodnia. W ostatniej chwili jego przedstawiciele co prawda złożyli odwołanie, ale nie przedstawili żadnych argumentów przemawiających na korzyść pięściarza z Rygi. Ich żądanie zostało odrzucone, a Briedisa pozbawiono tytułu mistrza świata.

W tej sytuacji pas mistrzowski jest wakujący. A to oznacza, że federacja WBO wyznaczy do walki o tytuł dwóch najwyżej sklasyfikowanych pięściarzy w rankingu. Aktualnie są to Krzysztof Głowacki oraz Brytyjczyk Lawrence Okolie, mający na swoim koncie 14 wygranych walk (w tym 11 przez KO) i żadnej porażki. 


źródło: ringpolska.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group