Mocne premiery w kinie Helios

14.11.2019   Autor: Redakcja
---

Piątek, weekendu początek, a wraz z nim premiery, na które już dziś warto zarezerwować i czas, i bilety. Dosmaczony rapowym brzmieniem dramat „Proceder”, wzruszający komediodramat „1800 gramów” i przerażający horror „Doktor Sen” – na wielbicieli dobrych filmów czekają w sieci kin Helios trzy odmienne gatunki, które wiele łączy – począwszy od doskonałego, trzymającego w napięciu scenariusza, po świetną obsadę aktorską.

W ramach piątkowych seansów premierowych Helios zaprasza na „Proceder” – historię rapera Tomasza Chady, chłopaka z blokowisk o duszy poety i „darze” do wpadania w poważne kłopoty. Prawdziwy i szczery do bólu w swoich tekstach Chada ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, zostawiając zszokowanych fanów i dziewczynę, którą kochał. Przepełnioną muzyką opowieść życia rapera przybliża Piotr Witkowski, a towarzyszą mu m.in. Agnieszka Więdłocha, Ewa Ziętek i Antoni Pawlicki.

Kolejną nowością, niewątpliwie zasługującą na uwagę widzów, jest „1800 gramów” – dająca powody do wzruszeń, ale też uśmiechów, ciepła opowieść inspirowana prawdziwą historią, traktująca o różnych obliczach miłości, życiowych decyzjach i dylematach. Ewa (Magdalena Różczka) jest dyrektorką interwencyjnego ośrodka preadopcyjnego. Tuż przed Bożym Narodzeniem w życiu głównej bohaterki pojawia się niezwykła dziewczynka – Nutka, niemowlę porzucone przez matkę. Aby zdążyć ze znalezieniem dla maleństwa rodziny adopcyjnej jeszcze przed świętami, Ewa gotowa jest zrobić wszystko, poświęcając siebie, swoją karierę i szansę na miłość...

Na wielbicieli mrocznego kina czeka natomiast „Doktor Sen”, amerykański horror stanowiący kontynuację słynnej powieści Stephena Kinga „Lśnienie". Dorosły już Dan Torrence (Ewan McGregor) spotyka dziewczynkę, która przejawia podobne zdolności do jego. Stara się chronić ją przed kultem o nazwie Prawdziwy Węzeł, którego członkowie polują na dzieci obdarzone mocami, aby zachować nieśmiertelność.

Helios zaprasza również na szereg innych tytułów. Na najmłodszych widzów czeka „Baranek Shaun Film. Farmageddon”– przygody tytułowego baranka w kosmicznym wydaniu. Nastoletnich odbiorców zachwyci „#Jestem M. Misfit”– młodzieżowa opowieść o przyjaźni ze szkolnymi przygodami w tle. Wśród mocniejszych filmów nie zabraknie takich filmów jak „Terminator: Mroczne przeznaczenie” czy „Joker”. Nie sposób przegapić również nagradzanego obrazu „Boże Ciało” czy thrillera „Ukryta gra”, w którym napięcie budują m.in. Bill Pullman i Robert Więckiewicz.

Szczegółowe informacje, aktualny repertuar, a także możliwość zakupu biletów online czekają na Państwa na stronie www.helios.pl

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group