Ponad 220 tysięcy na szatnie w północnej Wielkopolsce

29.10.2019   Autor: Redakcja
797---210
W Rudnej w gminie Złotów, Kościerzynie Wielkim (gm. Wyrzysk) oraz w Rosku (gm. Wieleń) już niedługo zostaną oddane do użytku nowe szatnie w obiektach szkolnych i sportowych. Wszystkie inwestycje realizowane są przez samorządy dzięki dofinansowaniu z programu „Szatnia na medal”, który prowadzi departament sportu i turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Gmina Wyrzysk otrzymała 30.000 złotych na remont zaplecza szatniowo – sanitarnego w pomieszczeniach klubu sportowego w Kościerzynie Wielkim. Z kolei w Rudnej samorząd gminy Złotów buduje szatnię, a właściwie budynek sanitarno – gospodarczy w sąsiedztwie boiska i terenu rekreacyjnego wybudowanego w 2010 roku, w ramach Wielkopolskiej Odnowy Wsi.

W ramach programu „Szatnia na medal” gmina otrzyma dofinansowanie w wysokości 94,7 tys. złotych. Rosko położone jest w północnej Wielkopolsce, w gminie Wieleń, mniej więcej w połowie drogi między Czarnkowem i Wieleniem. W lutym 1919 roku, podczas Powstania Wielkopolskiego, toczyły się tu zacięte walki, kiedy Niemcy próbowali atakować Czarnków od strony Wielenia. Szkoła podstawowa w Rosku oczywiście nosi imię Powstańców Wielkopolskich. I właśnie w tej szkole, w ramach programu „Szatnia na medal” zostanie wyremontowane ogólnodostępne zaplecze szatniowo – sanitarne, do czego przyczyni się dofinansowanie z programu, w wysokości 99,9 tys. złotych.
- Ogromnie się cieszę, że kolejne pieniądze, w ramach dofinansowania z programu „Szatnia na medal” trafiają do północnej Wielkopolski. To program, który funkcjonuje bardzo dobrze, choć zdajemy sobie sprawę, że beneficjenci muszą w swoich budżetach zabezpieczyć podobną kwotę na realizacje inwestycji, ponieważ tak jest skonstruowana „Szatnia na medal”. Nie zmienia to faktu, że dzięki temu programowi możemy remontować pomieszczenia, czy obiekty szatniowe, socjalne, które przecież powinny spełniać określone standardy, by móc dobrze służyć mieszkańcom. Serdecznie gratuluję samorządowcom, Bogusławie Jagodzińskiej – burmistrzowi Wyrzyska, Elżbiecie Rybarczyk – burmistrzowi Wielenia, i Piotrowi Lachowi – wójtowi gminy Złotów oraz wszystkim radnym i pracownikom samorządowym, dzięki którym wnioski otrzymały rekomendacje do dofinansowania – mówi Jacek Bogusławski, członek zarządu województwa wielkopolskiego.

fot. i opr. Piotr Urbaniak, Urząd Marszałkowski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group